Wpis z mikrobloga

Dziś 7 Eleven, taniej niż wczoraj - 594 jeny, zapłaciłem 16,19 zł. Jakoś ten glon w onigiri (175 jenów) do mnie nie przemawia, ryż w obu przekąskach zbity, wilgotny, niemalże "rozmemłany". Ale tak ma raczej być, to nie ma się rozpadać. Ta kulka (135 jenów) jest najsłabszą pozycją, nadzienie oningiri ok, kawa (160 jenów) bez cukru, poprawna. Wczoraj wziąłem z automatu coś co miało w nazwie "milk & cocoa" - mała puszka za 120 jenów (~3,30 zł) i było dobre. Oba napoje są na ciepło, ta puszka była wręcz gorąca. Jeśli o tych słodyczach mowa (100 jenów), to czekoladki z galaretką, dobre. Opłata za małą plastikową torbę... 3 jeny :D na paragonie widnieje że bez podatku 548 jenów, 8% to 43 jeny (co ciekawe widzę że zawsze zaokrąglają w dół, bo 8% z tego to 43,84), na opakowanie jest 10%, ale to i tak bez wpływu na rachunek, suma 594 jeny. W Family Mart ceny na paragonie były chyba już podatkiem, bo sumowałem pozycje i wyszło tyle ile zapłaciłem.
#tamagotchiwjaponii
tamagotchi - Dziś 7 Eleven, taniej niż wczoraj - 594 jeny, zapłaciłem 16,19 zł. Jakoś...

źródło: temp_file2461057388526891027

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@tamagotchi smaczna jest kawa z narysowanym człowiekiem z butelki, którą możesz kupić w każdym automacie (nie pamiętam nazwy, ale bardzo popularny brand). Pyszne (i tanie!) sushi możesz dostać tutaj (35.6599141, 139.6988478). Ogólnie jak masz czas to spacery po Tokyo są super. Również kulinarne. Warto sprawdzić parki i wejść na Tokyo Tower.
  • Odpowiedz
@tamagotchi: dodałem Twój tag do obserwowanych, bo sam planuję wyjazd do Japonii w tym roku i chłonę wszystkie informacje jak leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) z ciekawości zapytam, ile zapłaciłeś za loty i jakimi liniami przyleciałeś?
  • Odpowiedz
@tamagotchi 2100 za loty KLM i to jeszcze z mojego miasta xD jak za darmo rzeczywiście. Teraz na wyprzedaży lotu widziałem najtaniej za 3500 z GDN albo WAW I żałuję, że nie kupiłem wtedy, bo już teraz jest drożej xD w każdym razie zazdroszczę ceny i czekam na dalsze wpisy (ʘʘ)
  • Odpowiedz