Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki,

Po mojej długiej przygodzie z androidem, postanowiłem przesiąść się na iOS, mam pytanie do ludzi, którzy taką decyzje podjęli. Czego mi będzie brakować w systemie apple, w porównaniu z androidem?

Mocno zastanawiałem się czy nie zamienić mojego S21ultra, na tegoroczny model samsunga, ale już raczej zdecydowałem sie na ajfona. Myślę nad 15 pro maxem, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

#android #ios #apple #samsung #telefony #elektronika #smartfon
  • 17
  • Odpowiedz
- gestów swipe'a do cofania w apkach ( ͡° ʖ̯ ͡°) tutaj czasem są, czasem nie. a i to tylko z lewej strony zazwyczaj.
- może klonowania aplikacji jeżeli z tego korzystałeś.
- możliwości skasowania powiadomienia za pomocą swipe'a gdy to wyskoczy ci przy odblokowanym ekranie (trzeba wejść w ekran powiadomień/blokady i tam kasować powiadomienia), tego mi brakuje najmocniej.
  • Odpowiedz
  • 6
@KoneserOOOO Galerii która nie #!$%@? wszystkiego na jedną długą listę, menedżera plików z masą funkcjonalności, launchera który pozwala na dostosowanie pod siebie, przeglądarek nie będących Safari, możliwości ustawienia różnego dźwięku powiadomienia dla różnych aplikacji, sensownego AOD bo ten w iOS to żart, aplikacji spoza sklepu. Dlatego wróciłem do Androida.
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: to co kolega wyżej napisał i:
- regulacje głośności w zależności od typu dźwięku
- brak historii powiadomień i opcji zarządzania nimi w taki sposób jak na androidzie(większość aplikacji kategoryzuje swoje powiadomienia na androidzie, na ios nie licz że możesz coś sobie odznaczyć - wszystko albo nic)
- bardzo krótka historia połączeń z danym numerem
- brak słownika t9 w kontaktach
- normalnej klawiatury systemowej
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: tego żeby telefon się pytał z której SIM ma dzwonić. Mam dwie karty i mogę na sztywno ustawić kartę w kontaktach albo ustawić na ostatnio użytą. W androidzie da się ustawić żeby zawsze pytał
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: siedzi przebrandowany exynos; ale ze świetną optymalizacją. Konia nie zwalisz pod wynik w benchmarku, ale UI jest tak samo responsywne co na samsungu, nie kojarzę żebym przez te 2mc miał jakąkolwiek zwiechę czy stuttering

Ogólnie nie mówię że pixel lepszy, bo nie, galaktyka to bardziej kompletny telefon oraz z normalnym designem, świetnie wykonany. Natomiast na co dzień w zdjęciach Samsung jest tak grubo półkę niżej.

Po prostu śmieszy jakieś pisanie
  • Odpowiedz
  • 0
@glos_zenady ja uważam, że flagowe samsungi to najlepsze androidy na rynku. Co do zdjęć to nie wiem, robie ze 20 rocznie.

Ale rozmyślam nad zmianą systemu, niby moje s21u sprawuje się bardzo dobrze, kilka razy miał jakieś spowolnienia przez te dwa lata, ale i tak uważam go za świetny sprzęt.

Teraz jest hajp na s24u i prawie go w piątek kupiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: mam #!$%@? na punkcie flagowców i miałem praktycznie wszystkie topowe w ostatnich 2 latach(oprócz vivo i huawei/honor), też uważam samsunga za debeściaka - do tego stopnia, że sam czekam na wysłanie s24u :D

szkoda, że nie ogarnąłeś sobie nigdy wcześniej ip, nawet tak kupić i zwrócić w ciągu 14 dni - możesz się odbić, ios jest bardzo ograniczony oraz ma całkiem inne podejście do ux. 15 pro bardzo szybko pogoniłem
  • Odpowiedz
  • 0
@glos_zenady Panie, nie strasz Pan ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam ajpada, ale korzystałem tylko z przeglądarki, oraz YT i innych podstawowych aplikacji. Zaczynam mieć wątpliwości czy odpuszczenie s24u za 5.6k, plus odkup mojego s21u, który dałby finalną kwotę w okolicy 3.6k, to było dobre posunięcie. [*]
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: z tego co piszesz raczej nie jesteś wymagający w kwestii smartfona, może poczekaj na następne generacje (ip wrzesień/październik, s25 za rok). Być może wydasz kasę, a nie odczujesz zmiany skoro będziesz miał tę samą wersję systemu, a na upgrade foto i bajerów z AI ci tak nie zależy

telefon zawsze możesz sprzedać na olx i to zazwyczaj w lepszej cenie niż proponują ci z foxway
  • Odpowiedz
  • 0
@glos_zenady samsung odkup - wychodziło 1500 za s21u + 500 gwarantowane. Nikt ode mnie nie kupi tego za 2 klocki, mimo że jest w idealnym stanie. Telefonu używam przez cały dzień, głównie do rzeczy związanych z działalnością. Masz rację, s21u to porządny sprzęt i się sprawdza, tylko pewnie nie będzie wart tysiaka w kolejnym roku.
  • Odpowiedz
  • 1
Możliwości normalnego cofania w aplikacjach, informacji jak długo się będzie ładował telefon, możliwości ułożenia sobie ikon na ekranie tak żeby nie były wszystkie na górze gdzie najtrudniej sięgnąć, brak możliwości zarządzania wizualną stroną oprogramowania, głośnością, powiadomieniami, automatycznymi czynnościami na telefonie, dzielenia ekranu i okienek popup.
  • Odpowiedz