Wpis z mikrobloga

Wykop X Style oraz Wykop X Blank, aktualizacja v. 2.45.0

Podczas gdy nowe wersje (v.3.0) Wykop X Style i Wykop XS nadal są w fazie przygotowywania, po 9 miesiącach od wprowadzenia przycisku "Pobierz obrazek" Wykop zmienił w końcu, na wielokrotne prośby użytkowników - umiejscowienie tego przycisku. Od 12 kwietnia 2023 r. zasłaniał on całkiem sporą część obrazka w jego prawym górnym rogu.

Użytkownicy Wykop X Style już dwa dni później - 14 kwietnia (zobacz changelog v. 2.11.20) mogli ukryć ten przycisk lub przesunąć go w dowolne miejsce albo ustawić jego stopień przezroczystości.

Wraz z przesunięciem przycisku w inne miejsce - kod strony trochę się zmienił, przez co - naturalnie - opcje Wykop X Style dotyczące tego przycisku przestały działać (przykład: https://wykop.pl/wpis/74717445/wykopx#263086551 | @widmo82)

Wersja 2.45 usuwa więc tymczasowo funkcje zmiany przezroczystości i położenia przycisku "pobierz obrazek" wprowadzając w zamian nową funkcję

"Ukryj przycisk do pobierania obrazków"

#wykopwnowymstylu #wykopx #wykop

Changelog:
https://github.com/wykopx/WykopX/wiki/Changelog#245-pobieranie-obrazkow
WykopX - Wykop X Style oraz Wykop X Blank, aktualizacja v. 2.45.0

Podczas gdy nowe w...

źródło: WykopX

Pobierz
  • 16
@WykopX: fajnie że to ogarnałes, ale mam problem z odszukaniem tej opcji w ustawieniach, przewijania jest coraz wiecej a odszukanie czegos coraz trudniejsze. jakaś porada?
@WykopX: dwie prośby:

1. Po aktualizacji teraz wstawiony obrazek jest super małą miniaturką, mniej czytelną niż wcześniejsza forma. Może dałoby się modyfikować proporcje tego obrazu względem szerokości wpisu? Chyba nie ma teraz takiej opcji albo nie umiem jej znaleźć.

2. Widok nocny w tle wpisu ma bardzo widoczne "schodkowanie" gradientu (może będzie widoczne na screenie w okolicy kursora). Tutaj też przydałaby się alternatywa dla tego tła, czy to jakieś jednolite do
astra2k - @WykopX: dwie prośby:

1. Po aktualizacji teraz wstawiony obrazek jest supe...

źródło: librewolf_L8btCrm26u

Pobierz
  • 0
1. Po aktualizacji teraz wstawiony obrazek jest super małą miniaturką, mniej czytelną niż wcześniejsza forma. Może dałoby się modyfikować proporcje tego obrazu względem szerokości wpisu? Chyba nie ma teraz takiej opcji albo nie umiem jej znaleźć.


@JK91: @astra2k:
Dzięki za zgłoszenie, faktycznie był błąd. Naprawione, zaktualizujcie do wersji 2.45.1 ;)
  • 1
@astra2k:

2. Widok nocny w tle wpisu ma bardzo widoczne "schodkowanie" gradientu


Dzięki za info. U mnie takiego gradientu nie ma, więc zastanawiam się jaka opcja może to u Ciebie tworzyć. Mógłbyś sprawdzić i wyłączyć opcję " MIKROBLOG ⭐ Nowe v.2.42 > Ładniejsze wpisy".
Dodatkowo możesz sprawdzić jak u Ciebie działa opcja "MIKROBLOG > Ładny i czytelny Mikroblog" (są w róznych miejscach niestety).
Daj znać, bo taki gradient być nie może
  • 0
fajnie że to ogarnałes, ale mam problem z odszukaniem tej opcji w ustawieniach, przewijania jest coraz wiecej a odszukanie czegos coraz trudniejsze. jakaś porada?


@widmo82:
Jeden Mireczek dał kiedyś pomysł, którego on używa i może się przydać:

1. Otwierasz ustawienia Stylusa wchodząc w odpowiednią opcję albo otwierając:
extension://clngdbkpkpeebahjckkjfobafhncgmne/manage.html

2. Klikasz na ikonkę ustawień przy Wykop X Style

3. Otwiera się bardzo duże okienko ze wszystkimi ustawieniami, w którym możesz użyć CTRL
WykopX - >fajnie że to ogarnałes, ale mam problem z odszukaniem tej opcji w ustawieni...

źródło: WykopX

Pobierz
@WykopX:

MIKROBLOG ⭐ Nowe v.2.42 > Ładniejsze wpisy


Po wyłączeniu tej opcji brzydki gradient zniknął! Niemniej jednak wtedy tabelki/krawędzie wpisów się zlewają i trochę mniej czytelnie się robi. Ale jednolity kolor tła na plus.
via Android
  • 0
@astra2k

@WykopX:

>MIKROBLOG ⭐ Nowe v.2.42 > Ładniejsze wpisy


Po wyłączeniu tej opcji brzydki gradient zniknął! Niemniej jednak wtedy tabelki/krawędzie wpisów się zlewają i trochę mniej czytelnie się robi. Ale jednolity kolor tła na plus.


Okej, to już wiem gdzie szukać. Spróbuję zrobić, żeby po włączeniu tej opcji nie było skokowego gradientu, bardzo dziękuję za info :)
@WykopX: jak się nie uda to nie ma sprawy, w kilka minut przywykłem do opcji jednolitego tła z włączoną "ładniejszy mikroblog". Tamtej opcji po prostu nie będę uruchamiał i gitara.

Aktualizacja poprawiająca rozmiar obrazków chyba nie do końca zaskoczyła, po odświeżeniu i przeładowaniu przeglądarki brak efektu chyba że coś gdzieś należy jeszcze zaznaczyć.
Dzięki za zgłoszenie, faktycznie był błąd. Naprawione, zaktualizujcie do wersji 2.45.1


@WykopX: zaktualizowałem i mam nadal malutkie miniaturki zdjęć. Coś mam w ustawieniach zmienić?