Wpis z mikrobloga

@Kempes: dopóki nie powstanie konkretna ustawa, to można to traktować jako marchewkę dla ludu.
Czy razem z likwidacją funduszu znikną dotacje na kościelne żłobki, sierocińce i inne cuda na kiju, które często mają mało co wspólnego z faktyczną pomocą? Czy zniknie dofinansowanie remontów zabytków? Czy katecheci przestaną być opłacani z podatków? No i nie zapominajmy, że te pieniądze z odpisu wciąż będą szły z podatków, które normalnie by trafiły do
  • Odpowiedz
@Kempes Nic nowego. Zastąpienie funduszu kościelnego odpisem od podatku postulował Kościół głosem kardynała Nycza w 2014 roku. Zgadnij która ekipa rządząca anulowała ten projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kempes: o kuj, to muszę szybko założyć swoją sektę, bo pewnie nie będzie można odpisać takiej kwoty na co się chce, tylko organizacje religijne będą miały ten przywilej.
  • Odpowiedz
Czy razem z likwidacją funduszu znikną dotacje na kościelne żłobki, sierocińce i inne cuda na kiju, które często mają mało co wspólnego z faktyczną pomocą? Czy zniknie dofinansowanie remontów zabytków?


@metalowy_pasterz: Dlaczego by miało to zniknąć? Żłobki czy remonty zabytków są pozytywne.

Najlepszą opcją byłby dodatkowy dobrowolny podatek dla członków a nie odpis


@volion: Dlaczego odpis wg Ciebie jest zły?
  • Odpowiedz
@Kempes: ktoś tu proboje zrobić że mnie debila. Hajs z funduszu kościelnego idzie głównie na emerytury i ubezpieczenia zdrowotne dla księży. Czy jak zlikwidujemy fundusz kościelny to Ci ludzie stracą swoje emerytury i ubezpieczenia zdrowotne? No raczej nie. Czyli co, przepiszą z tabelki to tabelki tylko?
  • Odpowiedz
Dlaczego by miało to zniknąć? Żłobki czy remonty zabytków są pozytywne.


@mroznykasztan: bo to nie państwo jest właścicielem tych budynków. I piszę to jako osoba lubiąca zabytki. Ale cenię sprawiedliwość. Wiele zabytków niesakralnych popada w ruinę.
O kościelnych instytucjach pomocowych mam złe zdanie, jako że znałem osobę z tym związaną i mam świadomość ile środków idzie finalnie na potrzebujących, a ile do kieszeni.

Dlaczego odpis wg Ciebie
  • Odpowiedz