Wpis z mikrobloga

Zamiast kupować nowy telefon, zrobiłem downgrade w moim xiaomi redmi note 8t 4gb z androida 11 na androida 9 i się okazało, że telefon przestał się zacinać i multitasking stał się z powrotem możliwy. Na 100 appek tylko jedna przestała działać. German weather forecast z Fdroida. Polecam ten styl życia. Można przedłużyć sobie żywotność telefonu o kilka lat za free. Cała procedura jest prosta i nie niesie za sobą ryzyka. W moim przypadku googlowałem 'downgrade xiaomi android'. A z romów wybrałem ostatni update na androida 9, w myśl zasady, że niech będzie prostsze, ale kompletne.

tldr: Google, Apple i wszyscy producencie specjalnie nie optymalizują systemów, żebyśmy co pare lat kupowali nowy telefon.

#telefony #smartfon #xiaomi #android #apple #lifehack
  • 22
@TakiSobieLoginWykopowy:
Ale tu nie trzeba badań, wystarczy pierwszy lepszy wątek na reddicie: https://www.reddit.com/r/samsung/comments/10uqo58/how_important_are_security_updates/

betonowy osioł

·

1 rok temu


99,9% aktualizacji zabezpieczeń nie jest ważnych dla żadnego zwykłego użytkownika. Większość exploitów wymaga określonych metod, na które normalne użycie nie ma wpływu.


Ostatnim razem warto zwrócić uwagę na lukę w zabezpieczeniach załącznika MMS, ale istniały obejścia, które pozwalały ją naprawić bez łatki.


Twoja przeglądarka internetowa jest aktualizowana za pośrednictwem sklepu z aplikacjami
@krucjata_syjonistycznego_jihadu większość luk rzeczywiście taka jest, ale masz również luki typu stagefright albo inne, gdzie zwykłe wysłanie filmiku na podatny telefon może go przejąć. jak nic nie trzymasz na nim ważnego, albo nie obchodzi cię zbytnio prywatność to droga wolna, ale lepiej mieć najnowsze łatki. na moim 7 letnim iphonie jeszcze żadna aktualizacja go nie spowolniła, wszystko działa jak należy i nie zamierzam jeszcze kupywać nowego. może to kwestia słabego sprzętu
zrobiłem downgrade w moim xiaomi redmi note 8t(...) Na 100 appek tylko jedna przestała działać.


@krucjata_syjonistycznego_jihadu: No a kiedy ten downgrade zrobiles?
Bo poki co to wyglada to tak ze #!$%@? telefon aplikacjami, odstawiles factory reset na nizszym systemie, poinstalowales all od nowa i mowisz ze wszystko chodzi jak zloto.
Pytanie jak dlugo tak pochodzi, bo te appki beda zajebywac powoli telefon i czy za jakis czas, nie bedzie on chodzil
@vulcanitu:
No właśnie teraz się trzymają, po 4/5 appek, tak jak dawniej. Najgorzej to było na miui 12.5, jak wgrałem dosłownie ostatni update. Jak odpalałem aplikację banku, to mi się ta z allegro kasowała w pamięci, że nie mogłem blika przepisać xDDD. Albo podjeżdzam zaparkować, sprawdzam dane z karty, jebut, appkę z parkometrem mi od nowa wczytuje i znowu muszę wybrać na ile minut chcę zaparkować, jaka strefa itd. Już se
tldr: Google, Apple i wszyscy producencie specjalnie nie optymalizują systemów, żebyśmy co pare lat kupowali nowy telefon.


@krucjata_syjonistycznego_jihadu: raczej Xiaomi #!$%@? tyle syfu

Problem z customromami jest taki, że są bugi


To się zgłasza i może łatają :D