Wpis z mikrobloga

Ciągle wracają do mnie wspomnienia z przeszłości, szczególnie dzieciństwa i tego co się działo potem, jest w nich wiele smutku, emocji pustki itp. Odbiera mi to całkowicie radość z życia, widzę obrazy i czuję emocje które odbierają mi dosłownie radość z życia, moje libido nie istnieje, nic mnie nie cieszy, jestem wewnętrznie pobudzony a zarazem przygnębiony. Co może pomóc? #psychoterapia #psychologia #depresja
  • 14
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni poszedłeś w końcu na te testy i psychoterapię oraz czy jesteś pod okiem psychiatry? Tyle razy Ci ludzie radzili a pytasz jakbyś nigdzie nie poszedł i dalej pytał o to samo jakbyś zapomniał że jakiś czas temu pytałeś o to samo innymi słowami
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni mało która trauma u dorosłego człowieka nie jest wielopoziomowa czy wielowymiarowa. No ale co to znaczy zwykła psychoterapia? Przecież jest dużo nurtów i metod psychoterapii w zależności od diagnoz z testów więc które niby są zwykłe a które niezwykle? Jak masz diagnozę to masz zalecenia jak to leczyć i idziesz to leczyć. Nieskomplikowane traumy to mają dzieci a jak ich nie leczysz z tych traum gdy są dziećmi to te traumy
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Dostałem diagnozę która jest pewna, mam traumę która ciągnie się od dzieciństwa aż do teraz. Przez tyle lat nawet nie byłem świadomy że mam traumę, dlatego się tak czuję. Wykwalifikowana psychoterapeutka mnie zdiagnozowała, teraz wszystko jest jasne. Moja psychoterapeutka pracuje w nurcie integratywnym który łączny wiele podejść między innymi. CBT i psychodynamiczną, jednakże nie jest psychotraumatologiem. W ogóle w moim mieście nie ma nikogo kto by zajmował się w obszarze
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni jeśli diagnoza serio jest trafna i nie jest samym określeniem że to trauma lub lęk tylko serio to jest rozłożone na schematy, zaburzenia osobowości i zniekształcenia poznawcze to powinno być dobrze bo każda trauma ma źródło i ma wypracowane przez lata schematy, zaburzenia i zniekształcenia które są skutkiem źródła i powoli do kłębka epicentrum problemu się idzie ku uleczeniu. Większość ludzkich problemów leczonych u psychoterapeutów wynika z traumy z dzieciństwa i
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni co to znaczy terapia rozmowa? W każdej terapii masz pracę która przybiera różne formy w zależności od nurtu. Psychoterapia nie polega na samym gadaniu dla gadania. W zależności od nurtu i problemu rozmowa ma prowadzić do czegoś np. przy psychodynamicznej się gada by wyrzucić z siebie emocje i się oswoić z mówieniem o złych rzeczach i emocjach oraz ewentualnie by się nad czymś zatrzymać i przemyśleć. Przy CBT rozmowa prowadzi do
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: kitku, moja psychoterapeutka jest certyfikowaną specjalistką która zna się na rzeczy. Obejmuje ona kilka podejść terapeutycznych min. Psychodynamiczne i cbt, uważam że lepszej psychoterapeutki nie ma w moim mieście, jednakże mój problem jest dość głęboko zakorzeniony w mojej podświadomości, przez co cały czas czuję się smutny, nic mnie nie cieszy, mam stałe napięcie, wracam wspomnieniami do przeszlosci ktora nie daje mi spokoju, mam wróżne obawy. Co zalecasz moja droga kitku?
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni nie wiem jak długo się leczysz i czy bierzesz leki. Jesli leczysz się jakiś czas to musisz po prostu kontynuować leczenie i jeśli diagnoza jest dobra i psychoterapia pod to, to powoli będzie coraz łatwiej, ale to musi trwać też. Nie da się przyspieszyć pewnych procesów w terapii. Zdrowi ludzie nie czują non stop euforii, radości i też potrafią czuć smutek. U mnie leczenie szło etapami i po każdym poczułam się
  • Odpowiedz