Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: ma rację bo osoby na minimalnej płaca grosze na pit.
A osoby zwłaszcza wchodzące w 2 próg podatkowy oszczędza wiele tysięcy złotych po zwiększeniu kwoty wolnej.
Dla osób na minimalnej praktycznie nie zmieni się nic.
A program lewicy jeżeli zostałby zrealizowany zgodnie z założeniami mógłby odciążyć pracujących na minimalnej zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich bo płaciliby na wynajem dużo mniej niż obecnie.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ja od lat powtarzam: potrzebne są dwa duże, nowe programy.

Pierwszy - mieszkania komunalne, żeby po pierwsze ustabilizować sektor budowlany, a po drugie żeby wyciągnąc z rynku najmu ludzi biednych, którzy go psują na sryliard sposobów.

Drugi - odbudowy szkolnictwa, żeby zmniejszyć odsetek debili w narodzie.

I naprawdę, z chęcią zrezygnuję dla tych programów z większej kwoty wolnej (choć nie mam ani dzieci, ani nie załapałbym się na taki lokal komunalny,
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: to jest argument ad jak kiedyś coś się nie udało to już nigdy się nie uda.
SLD nie rządziło w Polsce od ponad dekady a kiedy rządziło dopiero co wyszliśmy z okupacji rosyjskiej.
Jak nie dasz im szans spróbować to masz rację, na pewno się nie uda
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: jedyne co nam zostało to Ci, ja bym powiedział bardziej, pół-sojowi lewacy, reszta sceny politycznej nie ma w ogóle żadnego planu ani pomysłu na rozwiązanie kwestii mieszkaniowej.
To uważasz że lepiej utrzymać status quo czy próbować cokolwiek zmienić?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Jeżeli sobie prześwietlisz mój profil to raczej daleko mi do pisu. Mówienie o większej kwocie od podatku jako utracie to typowe lewackie gadanie.
  • Odpowiedz
@xdTM i to jest bardzo dobry pomysł. jak istniało ministerstwo komunikacji to na telefon czekało się kilka lat żeby podłączyli. weszły prywatne firmy i możesz sobie w domu 10 zainstalować
  • Odpowiedz
@Flowerboy: czyli to nie jest utrata zysku z podatków do budżetu? xD
Tak, można argumentować że zaoszczędzone pieniądze obywateli obywatele przeznacza na konsumpcję co większy PKB i zapłacą VAT/akcyzę, natomiast VAT i akcyza to podatki "incydentalne" płacone per usługa a nie płacone według rozliczenia comiesięcznego z urzędem skarbowym. Takie zyski z podatków dają opcje zbudowania rezerw finansowych albo może zmienia prognozy zysków z podatku na następny rok. Ale na pewno
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: ale już teraz, przed bk2% które możesz faktycznie uznać jako negatywną w skutkach interwencje państwa, mieliśmy okropny rynek nieruchomości gdzie przeciętny obywatel w rok odłoży może na pół metra kwadratowego w dużych ośrodkach miejskich
  • Odpowiedz
@xdTM: Masz rację, skoro nie dla osób na minimalnej nic się nie zmieni, to taki program nie powinien być wprowadzany.

To hańba, że w tym kraju mógłby zyskać przeciętnie, bądź nieco lepiej zarabiający Polak. Wszyscy wiemy, że tych ludzi należy tylko doić i oddawać tym, co robią za minimalną.
  • Odpowiedz