Wpis z mikrobloga

@nyck Nie będzie wiedział, że szukasz pracy. Nawet jeśli ustawisz sobie na zdjęciu profilowym "open to work", to możesz to ustawić jako niewidoczne dla ludzi z Twojej firmy.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@muguet: bardziej chodziło mi o to czy jak dodam że pracuję w jego firmie to on dostanie powiadomienie że nowy pracownik dodał się do jego firmy
  • Odpowiedz
@nyck: nie, po prostu nie musisz się dodawać do jego firmy. Natomiast nie możesz mieć pewności że pracodawca nie ma innego profilu - nie powiązanego bezpośrednio z firmą, z którego mógłby wyniuchać twój profil i zaobserwować "open to work".
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Oo-oO: niby nie ale chcę żeby przyszły pracodawca widział gdzie i na jakim stanowisku pracowałem, jak inaczej znajdę pracę?
  • Odpowiedz
@Oo-oO: Poza tym, jak pracodawca uzna takie "open to work" jako deklarację wojny i wywali OPa z roboty to jest to znak aby unikać pracy w takiej firmie bo jest prowadzona przez kiepa.

Normalny pracodawca wziąłby to jako sygnał że pracownik jest niezadowolony z pracy i starałby się dążyć do tego aby takiego pracownika w firmie utrzymać.

Albo po prostu taki sygnał olał i się pogodził że takie są realia
  • Odpowiedz
@nyck: możesz napisać podobną nazwę firmy; z resztą - dla osoby szukającej ludzi do swojego zespołu, a przynajmniej jeśli o mnie chodzi - ważniejszy jest zestaw umiejętności, mniej ważna jest firma.

@Supra op już pracuje w jakieś firmie, więc oczywiste jest to że próbuje uniknąć problemów, w tym zwolnienia zanim znajdzie sobie inna pracę. Dość optymistycznie patrzysz na rynek pracy.
  • Odpowiedz