Wpis z mikrobloga

Polskie jadło


@arinkao:

Historia surówki coleslaw sięga prawdopodobnie jeszcze kulinarnej sztuki starożytnych Rzymian, skąd została wcielona do wielu kultur kulinarnych Europy, jak i świata. Sama nazwa surówki pochodzi z języka niderlandzkiego od słowa koolsla, które jest skrótem koolsalade (surówka z kapusty).
  • 2
seler, jabłko, śmietana delikatnie przełamana majonezem. Opcjonalnie, oprószyć orzechem włoskim a dla wielbicieli gryzienia, rodzynki. Pasuje prawie do wszystkiego, szczególnie do zestawów ziemniak i coś smażonego lub pieczonego.


@krystal_Tri_tapik: Teraz żałuje że takiej nie zrobiłam, bez kapusty, selerową z rodzynkami i jabłkiem, orzechów też mam tonę wiec jak znalazł []
Może następnym razem. Wiem że jest mega pyszna.
@arinkao seler super. Ogólnie jedna z lepszych rzeczy w polskiej kuchni, czyli surówki wydają się być zapomniane. Surówka z selera z jabłkiem, surówka z pora i marchewki, surówki z białej rzodkwii, surówka z rzepy, buraczki na ciepło i na zimno, sałata na słodko i wytrawnie, czerwona kapusta świeża z cebulką i jabłkiem, wszelkie mixy z kapustą, marcheweczka z jabłkiem. Pyszne i zdrowe:)
@arinkao podbijam, taka surówka to sztos. Jablka musi być dużo i najlepiej reneta. Sól, trochę cukru i wyciśnięty sok z cytryny. Musisz złapać ten balans. Majonez do śmietany to bym tak powiedział proporcja 1:4. Wymiata i nie trzeba dodawać ani rodzynek ani orzechów. Można oczywiście. Ja bym na początku sugerował taka czystą, potem z orzechami, a z rodzynkami na końcu, one najbardziej zmieniają odbiór całości.