Wpis z mikrobloga

@j0shva: może to lepiej bo juz w Europie zaczynają rozumieć ze nie koniecznie USA nas uratuję w razie co i coś tam zbrojenia drgnęły. No i pomocą Ukrainie musimy się sami zająć. Choć kto wie co ma Trump na myśli mówiąc że zakończy wojnę w jeden dzień... Moze wycofać wsparcie a może wręcz odwrotnie.
@mleko3-2procent: Trump ma bardzo dobre stosunki z Putinem, więc raczej to pierwsze (chociaż wsparcie z USA i tak już jest aktualnie zawieszone). Z jednej strony, mimo że mam poglądy polityczne o wiele bardziej zbliżone do Trumpa, to nie lubię tego nastawienia Trumpa w kwestii Europy, z drugiej strony jednak, jest tak jak piszesz, Ameryka musi dobitnie pokazać Europie, że nie możemy polegać na USA, mając własne zbrojenia w dupie. Nieważne kto
@j0shva: Jak trump zakonczy wsparcie nie musi znaczyc ze ukraina zakonczy wojne - europa nadal mocno wspiera, zwłaszcza francja się obudziła xd - no i amunicja z UE której z kazdym miesiącem produkujemy więcej. Więc to może jeszcze potrwać. Jak biden wywalczy wsparcie to minimum połowa 2025. A Rosjanie już ekonomicznie są mocno obciążeni, połowe złota podobno sprzedali xd To będzie fascynujące nie powiem.
@mleko3-2procent: co dalej jest pikusiem w porownaniu do Rosji, ktora w 2023 byla w stanie wedlug ukrainskiego wywiadu wyprodukowac 2 mln pociskow artyleryjskich, gdzie w calej Europie tempo wynosi około 300 tys rocznie, zas samego zlota maja najwiecej od kilkudziesieciu lat, a sprzedawali to podczas rajdu i nie tylko oni, sami pozniej zloto jeszcze skupujac. mi sie o koncu wojny nie chce myslec, bo za malo wiem, zeby probowac cos takiego
@j0shva: ja słyszałem o lekko pomad 1 mln produkcji. Ale to i tak nic bo zużywaja w rok ponad 11mln. Więc Rosjanie prędzej czy później muszą zacząć oszczędzać.

A europa ma dobic do miliona w tym roku.

Trz nie chcę za bardzo wieszczyć, choć chciało by się żeby rosja upadła i sobię ten głupi ryj rozwaliła.
@mleko3-2procent: a no teraz jak patrze to mogli wystrzelic 12-14 mln, ale zwiekszyli za to znowu do 4-5 mln rocznie… zobaczymy ile Europa da rade wyprodukowac w tym roku,
bo w 2023 bylo jeszcze 300k tylko
@mleko3-2procent: warto tez wspomniec, ze ruscy dostaja duzo od koreanczykow, korea lacznie wyslala ruskim 1 mln pociskow, gdzie europa z takich obietnic dla UKR sie nie wywiazala, u ruskich kwestia jest tez taka, ze maja gospodarke nastawiona na tory wojenne, eu jakby tak zrobilo, to wyniki bylyby tez wtedy inne