Wpis z mikrobloga

Nad iloma różnymi projektami pracujecie w pracy jednocześnie? Tzn. projektów dla różnych klientów. I jak oceniacie takie praktyki?
#programowanie #programista15k

Nad iloma różnymi projektami pracujecie jednocześnie w pracy?

  • 1 45.3% (68)
  • 2 16.7% (25)
  • 3 10.7% (16)
  • 4 4.7% (7)
  • 5 4.7% (7)
  • 6 18.0% (27)
  • 0 0% (0)

Oddanych głosów: 150

  • 13
@ly000: Brak skali w ankiecie. W ostatnim roku w ponad 10 projektach. Był taki dzień, gdzie byłem w 6 projektach. Co prawda na tym samym CMS, ale jednak każdy projekt ma swoje klasy, style, szablony itd.
@ly000: robię w jednym projekcie. Ktokolwiek robi w dwóch leci w #!$%@? i nie na szans, żeby jego wydajność była taka sama jak gdyby pracował u jednego. #!$%@? o tym, że klient zadowolony, bo przecież robię to co trzeba to trochę żart na sali, bo to my sami sobie wyceniamy często bez jakiejkolwiek refleksji ze strony klienta ile co zajmie, a wytłumaczenie czemu tak długo to banał. Jak tylko bym miał
@ly000: jestem zdziwiony że połowa dała więcej niż 1. Byłem np. jeden sprint w innym projekcie (w dokladnie tych samych technologiach) i to już było bezsensowne. Czasem po kilka godzin wspomagałem kogoś przy projekcie, w którym wcześniej byłem 2 lata.

Ciągła zmiana projektów to jakieś nieporozumienie albo OE.
@ly000: Robienie 2 jest strasznie problematyczne. Można robić jeden, skońcyzć i zacząć drugi ale potem jakaś sprawa wraca z pierwszego itd. Można wtedy dojsć do kilku. czyli robimy jedno ale jak bumerang wracają do nas sprawy ze starych projektów. Oczywiście jets to męczoce i albo odetniemy tak iprojekt zupełnie albo wywalimy całą robotę i bedziemy wolni od wszystkiego.