Wpis z mikrobloga

@goferek:

na zdjęciu po lewej stronie wymalowanej linii to wyłącznie DDR, część dla pieszych wg oznakowania znajduje się po prawej stronie


Masz na to jakaś interpretację odpowiedniego organu czy tak sobie wymyśliłeś?

Wygląda na to że poprostu rowerek musi zwolnić i dostosować się do tempa pieszych aż nie nastąpi możliwość wyprzedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A nie, faktycznie, jak w pionie to tak działa. No cóż, jednak
@ZielonaOdnowa: mylisz oznakowanie. Przestrzeń współdzielona jest wtedy, kiedy piktogram roweru i pieszych znajduje się jeden nad drugim, rozdzielony poziomą linią, nie pionową. Tutaj masz wyznaczone pasy dla ruchu rowerowego oraz pieszego.

Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską pionową oznaczają drogę dla rowerów i drogę dla pieszych położone obok siebie, odpowiednio po stronach wskazanych na znaku. Kierujący rowerami są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli
@goferek: no ok, ale tu nie ma jasno wytyczonego środka, jak to interpretować? Ja bym poszedł na kompromis, niech biegacze spuszcza #!$%@? pedalarzom a Duda ich uniewinni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@goferek: dobra, poddałem zdjęcie ponownej analizie i wychodzi że oni biegną dobrze, jeden wykorzystuje wolny pas dla rowerów żeby wyprzedzać, nawet odstęp zachowuje, a rowery mogą sobie śmigać po swoim pasie, po lewej stronie linii jak sam pisałeś xD
Moja poprzednia pomyłka wynikała z interpretacji białej linii jako skraju samej ścieżki a nie rozdzielenia drogi dla pieszych i rowerow.
no ok, ale tu nie ma jasno wytyczonego środka, jak to interpretować?


@ZielonaOdnowa: przecież masz wymalowaną wyraźną linię oddzielającą. Musisz być biegaczem :D
I tam nie jedna, a z 4 osoby biegną przynajmniej częściowo po DDR.
@goferek: ah ludzie w zimie są spierdzieleni. Jak masz dzieloną na chodnik oraz DDR i leży na tym wszystkim śnieg to oni jakby całkiem zapominają, że tu jest DDR i se idą. Spadnie śnieg i DDR przestaje istnieć. Spoko nie zostaje pieszym dłużny :P też nagle zapominam i jadę tam gdzie mi jest najwygodniej.
@goferek: no to w czym problem? Piesi biegną swoją ścieżka, jeden korzystając z wolnego pasa rowerowego wyprzedza, rowery mogą sobie jechać po swojej stronie, miejsca dość. Co prawda doszło do pewnego stłoczenia i wkroczenia na ścieżkę rowerową ale chyba o te parę cm nikt normalny nie będzie się kłócił.
@ZielonaOdnowa: czyli samochód też może jechać chodnikiem wzdłuż Błoń, bo miejsca tam jest dość i piesi go ominą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam gamonie blokują też prawy pas dla rowerów. I nie zejdą nadjeżdżającemu rowerzyście, bo będą plecami do niego.
@goferek: a skąd mam wiedzieć jak wygląda sytuacja na tych błoniach? Chyba mówimy o sytuacji która ilustruje zamieszczone przez ciebie zdjęcie. Ja mam najlepszy pomysł, usunąć pedalarzy z miasta jako element wywrotowy i wszyscy zadowoleni.

Edit. Z przestrzeni publicznej, na wsi też nikt ich nie chce.
@ZielonaOdnowa: tak, jak widzisz na zdjęciu. Przecież na nim jest wszystko widoczne, włącznie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Nie chcę wiedzieć, jak poruszasz się jakimkolwiek pojazdem...
@ZielonaOdnowa: chodzi mi o to, że miasto promuje korzystanie z DDR przez nieuprawnionych użytkowników i tym samym niebezpieczne zachowania. Jak będzie "stłoczenie" samochodów na drodze i jeden z nich zacznie omijać korek chodnikiem, a dwa pojadą jednym kołem po chodniku, drugim po jezdni, to też jest ok?
A jak ktoś chce ominąć tę grupę, to na chodniku po prawej stronie ma miejsca aż nadto.
@goferek:

chodzi mi o to, że miasto promuje korzystanie z DDR przez nieuprawnionych użytkowników i tym samym niebezpieczne zachowania.


Gdzie? Nic na podobne działanie nie wskazuje.

Jak będzie "stłoczenie" samochodów na drodze i jeden z nich zacznie omijać korek chodnikiem, a dwa pojadą jednym kołem po chodniku, drugim po jezdni, to też jest ok?


No nie wiem czy widziałeś kiedyś samochód ale to co innego niż pieszy, tu ewidentnie doszło do
@ZielonaOdnowa: nie chciałbym ciągnąć tej dyskusji, bo obawiam się, że mógłbym przez przypadek dojść do momentu, w którym bym Cię obraził, a tego nie chcę, bo domyślam się, że nie masz wpływu na pewne rzeczy. Najlepiej byłoby, jakbyś poprosił swojego opiekuna, ten pokaże Ci palcem i wytłumaczy co i jak. Ja niestety nie mam doświadczenia w pracy z takimi osobami.
@goferek: czyli nie potrafisz wskazać o co właściwie Ci chodzi, zwyczajnie obraziłeś się że miasto promuje biegananie a nie pedalarstwo tak?

Spoko, już cię dałem na czarno jak resztę waszego szanownego grona, wystarczyłoby że swoje zboczenie i wszystko z nim związane tagowalibyscie #rower i żadnego problemu by nie było, bo mam ten tag na czarno od dawna. Zapewne jak większość tutejszych użytkowników, i pewnie dlatego tak bardzo stronicie od jego używania.