Wpis z mikrobloga

@programista15cm na Twoje może i nie ale wielu astronautów potwierdza że Ziemia widziana z kosmosu totalnie zmieniła ich sposób postrzegania rzeczywistości.
Ja np. lubię oglądać filmy o astronomii bo uświadomienie sobie ogromu kosmosu sprawia że moje problemy "maleją" tak że dla mnie też zmienia perspektywę.
A co do braku innego życia we wszechświecie to bardzo śmiała teza, większość naukowców uważa że życie w kosmosie jest powszechne. Odkryto już wiele egzoplanet gdzie życie
@Szlasio: jak chcesz dowodów to trzeba by pół fizyki wyrzucić do kosza bo spora część opiera się na teoriach i założeniach.
Samą grawitacje udowodniono dopiero w 2017r. wcześniej nie było na to dowodów mimo że już newton wyszedł z tym tematem w 1687r i cała fizyka i rozwój się na tym opierał i lataliśmy w miedzy czasie w kosmos itd.

życia w postaci jakiś mikrobów w wodzie itp jest pewnie mnóstwo,
uświadomienie sobie ogromu kosmosu sprawia że moje problemy "maleją" tak że dla mnie też zmienia perspektywę


@alkoJezus: no ale właśnie jak to zmienia perspektywe obiektywnie? Możesz analogicznie zmienić perspektywe na perspektywe postaci z bajki, filmu albo w ogóle szczęśliwego siebie ze swojej wyobraźni i (poza ostatnim) to ma podobne żaden punkt zaczepienia w Twojej doświadczalnej rzeczywistości
niby w jaki sposób? Nagle żyjesz problemami galaktyk w których nikt nie mieszka i nie odczuwa niczego?


@programista15cm: nie wiem ile masz lat, ale z czasem też przestaniesz odczuwać cokolwiek