Wpis z mikrobloga

Virgin etatowiec: musi wykonywać przymusowe badania lekarskie, żeby w ogóle móc pracować, czasem musi się poniżać srając do pojemniczka
Chad zleceniowiec: nie musi wykonywać żadnych badań

Virgin etatowiec: na minimalnej niższa stawka niż zleceniowiec
Chad zleceniowiec: na minimalnej wyższa stawka niż etatowiec

Virgin etatowiec: musi pracować w określonym miejscu i czasie
Chad zleceniowiec: sam decyduje, gdzie i kiedy wykonuje zlecenie

Virgin etatowiec: na przerwie nie może opuszczać miejsca pracy
Chad zleceniowiec: na przerwie może iść gdzie chce

Virgin etatowiec: jak zachoruje, musi iść po zwolnienie lekarskie i nie może opuszczać miejsca pobytu - areszt domowy
Chad zleceniowiec: jak zachoruje to nic nie musi, może robić co chce i przebywać gdzie chce

Virgin etatowiec: na urlopie bezpłatnym traci ubezpieczenie zdrowotne
Chad zleceniowiec: jak nic nie robi i nic nie zarabia, to i tak nie traci ubezpieczenia

Virgin etatowiec: jak chce się zwolnić, musi odrabiać przymusową pańszczyznę, nawet 3 miesiące
Chad zleceniowiec: może się zwolnić w każdej chwili bez okresu wypowiedzenia

Virgin etatowiec: jak zostanie zwolniony dyscyplinarnie, to będzie miał wpis w świadectwie pracy
Chad zleceniowiec: nie ma świadectwa pracy - nie ma dyscyplinarki ¯\(ツ)/¯

#pracbaza
  • 12
@SolarisYob dziękuję za uznanie

pracuję od 10 lat i nigdy nie pracowałam na uop, w obecnej pracy jestem 3.5 lat, proponowali mi uop, ale odmówiłam z własnej woli
Chad zleceniowiec: może się zwolnić w każdej chwili bez okresu wypowiedzenia


@SolarisYob: no to już zależy od treści umowy którą obie strony mogą dowolnie kształtować, włączając w to np. okres wypowiedzenia lub kary umowne :>
Nie wiem, co trzeba mieć we łbie żeby wychwalać śmieciówki


@DROP_TABLE_Usernames: minimalną umiejętność wzięcia odpowiedzialności za siebie i poczucie niezależności, ja w całej karierze wytrzymałem 5 miesięcy na UoP, nie da się tak niewolniczyć xD
@DROP_TABLE_Usernames: Twój płatny urlop i chorobowe i tak są kosztem pracodawcy. Ja wolę te pieniądze wziąć od razu do ręki. Poza tym, księgowy lepiej mnie rozlicza z US niż UOP. Jak mi coś w danej firmie nie pasuje, to wychodzę i nara. To przed czym Ciebie chroni UOP, dla mnie nie jest zagrożeniem.
jesteś pod ochroną kodeksu pracy


@DROP_TABLE_Usernames: nie jestem 8-latkiem żeby potrzebował jakiejkolwiek ochrony jako pracownik, jeżeli mogę zawrzeć umowę cywilnoprawną gdzie jako strony dostosujemy jej treść tak żeby satysfakcjonowała obie strony

i przypominam Ci jako specjaliście, że chorobowe jest dobrowolne na umowie zlecenie więc jak chcesz dopłacać do chorobowego to nikt Ci nie zabroni. a ewentualne dni urlopu płatnego także możesz w tej umowie zawrzeć. umowy cywilnoprawne są dla odpowiedzialnych ludzi
@true-true: @kishurki O #!$%@? xD Dobra, już widzę że rozmawiam z odklejonymi od szarej rzeczywistości bogolami z górnego 10%, którzy nie wiedzą co to życie
Może nie wiecie, ale nie każdy jest Wielkim Panem Programistą rozchwytywanym senior developerem, większość pracodawców to #!$%@? którzy najchętniej by wyruchali pracownika w każdą możliwą dziurę
Zatrudnij się pacanie jeden z drugim w jakimś sklepie na śmieciówce, to #!$%@? o jakichś "umowach dorosłych ludzi" szybko się
@DROP_TABLE_Usernames: Dlaczego miałbym się zatrudniać w jakiejś słabej robocie? Narobiłem się w życiu na budowach, magazynach i sklepach. Robiłem przez agencje, na UOP i na zlecenie. I teraz jak sobie jem lunch, albo płacę za parking na mieście, albo po prostu tankuję auto, to sobie mogę to odliczyć od zarobków. Nie muszę płacić podatku od pieniędzy, które są dla mnie kosztem uzykania dochodu. Podatki są największym stałym kosztem ponoszonym przez ludzi.