Wpis z mikrobloga

#braun #sejm
Oglądałem całe posiedzenie tej komisji co opiniowała Wniosek o uchylenie immunitetu Braunowi. Co jest najciekawsze prokurator na 1 dniu się nie pojawił na 2 dniu posiedzenia nie okazał żadnego dowodu na zarzucane mu insynuacje, jedyny argument jaki padł to użycie gaśnicy w sejmie. Pismo z oskarżeniem Braun otrzymał 9 stycznia wieczorem i miał 3 godziny na zapoznanie się z nim xDDD
Widać że jest to szopka która ma wyciszyć niewygodnych ludzi. Ogromne afery na setki tysięcy czy milionów nie pozbawiły, Sasina i innych Maowieckich/Tusków pod sąd.
A Brauna za taką pierdołę sądzą... Ja nie mam złudzeń że dalej komuniści czy to rosyjscy czy europejscy nami rządzą ale nie Polacy. #polityka
  • 29
Ale nikt poszkodowany nie zgłosił osobiście szkody do prokuratury


@Let_Me_2_Be: To są zarzuty z oskarżenia publicznego, a co jest w tym najlepsze, to jak będzie jakikolwiek wyrok skazujący i się uprawomocni to Braun sobie może pomarzyć o dalszym posłowaniu teraz i w przyszłości.
Braun się wybroni, prawda? Więc po co mu immunitet?


@graf_zero: po co w takim razie immunitety innym pollitykom? Żaden z nich nie powinien mieć immunitetu. Co najwyżej zniżkę na mandaty za przekroczenie prędkości czy parkowanie w niedozwolonym miejscu i to niewielką. Czemu ci troglodyci z reklamówkami biegający na granicę mają immunitet?
po co w takim razie immunitety innym pollitykom? Żaden z nich nie powinien mieć immunitetu.


@justBrowsin:

Immunitet to NIE JEST bezkarność.

Immunitet służy temu żeby policja (władza wykonawcza, w ręku rządu) nie mogła POWSTRZYMAĆ posła w wypełnianiu jego obowiązków.

Np aresztować/zatrzymać 20 posłów opozycji przed głosowaniem.
Uniemożliwic jakieś wystąpienie, czy interwencje.

Ale jak poseł prawo złamie(ale jest takie uzasadnione podejrzenie )to sejm moze immunitetu pozbawić i wtedy normalnie procesować.

Dlatego Kamiński
pa na to (σ ͜ʖσ)


@rewizjonista: tak tak, oficjalne spotkanie 2 glow panstw 15 lat temu kiedy stosunki miedzy tymi panstwami byly inne, to to samo jak posel prywatnie spotyka sie z osoba ktora zostala niedawno oficjalnie wydalona z polski za szpiegostwo xD dawaj jeszcze fikolki