Wpis z mikrobloga

szanuje czyjeś wybory poki nie narzucają tego innym


@Silver86: Szanujesz, że sąsiad nie pali plastikowymi butelkami, ale niech nie narzuca tego innym? Szanujesz, że ktoś nie wyrzuca śmieci do lasu, ale niech nie narzuca tego innym? Szanujesz, że ktoś płaci pracownikom tyle na ile się dogadali, ale niech nie narzuca tego innym? Tak, wiem, te zakazy są sankcjonowane prawem, ale przecież można wprowadzić zakaz hodowania zwierząt na mięso. Zakaz palenia
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: po pierwsze kontekst był zastosowany wobec niemięsożernych, dowalasz się jakbyś sam nim był, a jeśli chodzi o inne przyklady to mam gdzieś co ktos robi dopóki nie narusza to praw i dóbr innych osób, więc palenie plastiku przeszkadza bo mi zatruwasz powietrze, smieci w lesie też niszczą środowisko niepotrzebnie, niech zapłacą za wywóz. 0 logiki to o pracownikach np, ktos Ci da 20 k ok fajnie? Kazdy sam ustala
  • Odpowiedz
Na siłę próbujesz się do czegoś przyczepić


@Tagnk: Zwierzęta to takie samo dobro wspólne jak mech czy drzewo. Jeśli popierasz chronienie przyrody, czy też środowiska, jako dobra wspólnego, poprzez zakaz dajmy na to wyrzucania śmieci do lasu, no to równie dobrze mógłbyś popierać zakaz hodowli zwierząt na mieso, bo taka przemysłowa produkcja jaką prowadzimy obecnie mocno przyczynia się do degradacji środowiska i zmian klimatycznych. Popierasz zakaz śmieci, ale oburzasz się,
  • Odpowiedz