Wpis z mikrobloga

Będę się rozglądał w czerwcu za kredytem (Mieszkanie na start) na mieszkanie w Poznaniu. Jakie dzielnice polecacie do zamieszkania, jeżeli wcześniej tu nie mieszkałem? Jeżeli może to mieć znaczenie to na razie singiel ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zależy mi na szybkim centrum, czyli w pobliżu tramwajów, chociaż też nie chce płacić nie wiadomo ile $/za metr. Takie wyśrodkowane propozycje.

#poznan #mieszkanie #kredyt #kredythipoteczny
  • 12
@Zmico: jak w centrum z dostepem do tramwaju to bedziesz placil "nie wiadomo ile" ( ͡° ͜ʖ ͡°).. 12k/m bedzie sie pojawiac w ofertach

obczaj Jeżyce, tam sie teraz duzo buduje, jest duzo "zycia" i knajp, mlody singiel powinen sie odnalezc. Przeciwienstwo blokowisk np. z Rataj

wpisz w google "mapa inwestycji Poznań", z ajdziesz ladnie zaznaczone obszary z nazwami tego co sie buduje

mozesz tez przejrzec forum
  • 0
@Krol_Karo: Starołęka jednak mnie nie przekonuje, mam wrażenie że to już takie totalnie obrzeża ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hu-nows właśnie myślałem też nad Ratajami, ale skoro takie blokowiska to słabo. Jeżyce zaraz będę patrzył
@hu-nows chce się zmieścić w 550k za 50m2 tak +/- za rynek pierwotny, mam nadzieję że to możliwe
@Zmico: jeśli nie chcesz mieszkać na naramowicach/podolanach/nowym miescie, czy innych lokalizacjach, ktore wlasciwie juz sa poza miastem to nie ma zadnych szans na kupno mieszkania 50 metrowego za 550 tys. W lokalizacjach jak jezyce/garbary/lazarz to chyba mieszkanie by musialo byc na parterze, metr od smietnika i wjazdu do garażu. Znalezienie lokum w cenie 13 tys za metr w dobrej lokalizacji na rynku pierwotnym to jest sztuka teraz. Mowimy tu o cenach
  • 0
@dzejro: patrzyłem po samych ofertach dostępnych na stronach i nie wyglądało to tak źle, ale może faktycznie trzeba będzie podzwonić i wtedy wyjdzie ile faktycznie to kosztuje.
Największą abstrakcją jest to, że ten program przewiduje zarobki dla singla max 10k brutto (jakieś 7k netto), to wtedy jaka zdolność kredytowa wyjdzie, ledwo 550k xD a gdzie reszta. Wtedy trzeba byłoby mieć ogromny wkład własny, co = zbieraniem go z 10 lat...). A
  • 0
@hadrian3: nie że jestem uparty na rynek pierwotny. Po prostu przerażają mnie te kamienice stare i trochę odstraszają. Jeżeli już to mieszkanie po 2000 roku też mógłbym rozważyć, ale niestety nie orientuje się ani w cenach ani w samych mieszkaniach. Możesz coś podpowiedzieć;)
@Zmico: Będę sprzedawał swoje 47m2 koło marca/kwietnia. Blok z 2008 roku, zrobiliśmy generalny remont pod siebie rok temu, zmieniamy mieszkanie na większe. Okolice przystanku Krauthofera, do dworca 10 minut autem razem z odśnieżeniem. Jak co to prv :>