Wpis z mikrobloga

@DrFaithless: ceny 6.5 ostatnio zbliżyły się do 308 więc argument kosztu odpada. 6.5cm to lepszy kaliber do strzelania precyzyjnego i dynamiki. Jedyny minus 6.5cm to fakt, że szybciej zużyje lufę ale mówimy tu o tysiącach kulek przebiegu. Pytanie ile planujesz strzelać.
@DrFaithless: wg tego, co piszą amerykanie lufa zaczyna dawać oznaki zużycia pomiędzy 3 a 5k przelotu. Oczywiście przy dynamice to będzie bliżej 3 a przy pykaniu raczej 5. Dopytaj sprzedawcę lub producenta, sprawdź na forach.

Ja z tych dwóch kalibrów wybrałem 308 ale to było jeszcze w czasach, gdzie barnaul był poniżej 3 PLN a cokolwiek w 6.5 zaczynało się od 10. Jeśli będzie kolejny AR10 to w 6.5
@DrFaithless: A kolega jakie ma doświadczenie z bronią palną? Bo jeżeli to ma być początek przygody i nauki to nie kupuj armaty. Zbyt wielu naboi nie wystrzelisz na jednym posiedzeniu zanim zaczniesz siać po tarczy. Albo inaczej: po niewielkiej ilości strzałów (jak na trening) będziesz zbyt "wyszturchany" odrzutem żeby oddawać następne strzały w skupieniu. Z czasem jest lepiej.

Obsługi broni i podstawowej nauki strzelania uczyłem się na 7.62×54mmR (mosin znajomego). Szybko
dragunova sobie kup jak chcesz na kilometr strzelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GeDox: chuop już pewnie wyciąga 35 klocków na stół, żeby sobie kupić pukawkę rekreacyjną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fallar: mój pierwszy był AR10 w 308 bo taki chciałem. Jak chce to niech kupuje - jego pieniądze. Jeśli się nie spodoba to sprzeda bez problemu.
może czasami do dynamicznego

308

@DrFaithless: xDDDDDDDDDDDDD

500 - 1000 metrów


ile masz takich strzelnic w okolicy?

@DrFaithless:

powiedzmy, że 100 kulek miesięcznie


@DrFaithless: xD

Dobrze ci koledzy napisali, kup sobie na początek 22 albo w ostatecznosci 223 i strzelaj. Z 22 nauczysz się dużo i tanio, z 223 drożej ale i tak dużo taniej w porównaniu do tego co sobie wymyśliłeś. Naprawde, tak jest lepiej.
a dynamike też
@jozef-dzierzynski

1. nie widzę nic śmiesznego z naparzania po zrobionych z ziomkami torach z 308

2. Mam taką w okolicy

3. Też nie widzę nic śmiesznego, strzelam czasami nawet więcej

4. 223. Jest dla mnie za słaby, próbowałem. Poza tym na codzień strzelam ze sztucera 7,64 i też uważam, że chciałbym mieć nawet coś większego, ale niestety nie robią takich ARow, a jak już, to za jakieś kosmiczne pieniądze.

Mniej szydery Miras,