Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem na prawdę J**** konfederację i w ogóle, ale ktoś mi wyjaśni skąd plucie na wniosek o reset konstytucyjny? Mamy sytuację w której istnieją dwa sprzeczne wyroki sądu najwyższego. Wszystkie najwyższe instancje władzy sądowniczej są teoretyczne, bo można sobie je podważyć i elo, więc praktycznie państwo polskie nie istnieje, jednak żeby wybrać faktycznie apolitycznych sędziów jest be?

#sejm
  • 54
@Arentonio: jeden wyrok nie jest wydany przez sąd.
Poza tym jakikolwiek reset konstytucyjny urodzi konfę 2.0 która będzie postulować o demontaż "nowego układu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Rad-X: A kto twierdzi, że to nie jest sąd? Tu wracamy do tąpnięcia nóżką bo czegoś nie uznajemy za sąd? Czemu nie można doprowadzić do sytuacji, w której nie ma żadnych wątpliwości czy coś jest sądem a coś nie?
  • 0
@majka92: Nooo tak i dlaczego reset konstytucyjny jest tutaj złym rozwiązaniem? Jak chcesz cofnąć zmiany mając przeciw prezydenta. Mając upolityczniony sąd najwyższy i trybunał konstytucyjny? Można uznawać, ze prawo w Polsce nie istnieje? Tak wygląda polska polityka, że nie ma o czym dyskutować przecież?...
@Arentonio: bo kazdy, kto nie ma nic do gadania i perspektywy na rządzenie może rzucać takie pomysły, bo i tak nie dojdą do skutku, a oni będą mogli mówić jak to chcieli wszystkich pogodzić, ale reszta nie chciała
  • 1
@HowardWKR: Ale czy potrafimy abstrahować od tego kto rzucił pomysł? Dlaczego on jest złym pomysłem? Czy jedynym argumentem jest to, że zapostulowała go konfa a jak wiadomo - hehe beka z konfy? Dlaczego doprowadzenie do kompromisu w którym sędziowie będą się kierowali literą prawa a nie politycznymi upodobaniami jest złym pomysłem? Czy nie na tym finalnie polega trójpodział władzy?
  • 0
@59awv: No łamał, ale tu nie chodzi o to jakie jest prawo, tylko kto pilnowania tego prawa przestrzega. Analogia ze stówą jest fajna, ale żeby była akuratna trzeba ją zmienić.
Ty mi kradniesz stówę, ja mówię, że to jest moja stówa. Rozwiązania są dwa: daje ci w mordę i zabieram moją stówę, ale tu istnieje szansa, że jesteś silniejszy i ja nie dość, że tracę stówę to jeszcze dostaję w mordę.