Wpis z mikrobloga

W najbliższych miesiącach mam zamiar wydać dużo pieniędzy na loty, Airbnb, najem samochodów. Czy ktoś z #podroze #podrozujzwykopem korzystał z jakichś programów lojalnościowych dla linii lotniczych? W moim przypadku nie będę raczej przywiązany do jednego przewoźnika. Czytałem ostatnio o specjalnych kartach kredytowych (np capital one venture) które zbierają punkty przy konkretnych płatnościach, które można potem wymienić na coś z ich sklepu. Teoretycznie ludzie z tego korzystają, tylko pytanie czy to w ogóle warte zachodu. Jeśli mam zyskać powiedzmy 10%, ale od wyższej ceny wyjściowej lub poprzez niepewną rezerwacje to jest to słaby biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma ktoś jakieś rady w tym zakresie? Czy po prostu skyscanner, booking i tyle?
  • 4
@wafel93: to kwestia co znaczy "dużo pieniędzy", bo to podstawowa kwestia żeby w ogóle to analizować. Jeśli chodzi o programy lojalnościowe linii lotniczych to czasami jeden bilet w klasie biznes (w sensie jakieś RT) może dać tyle punktów, że później można sobie za to wybrać jakiś "darmowy" lot w eco na jakimś bliższym dystansie. "Darmowy" bo zwykle trzeba dopłacić podatki. Ale i tak bywa, że się opłaca. Ja za loty na
@wafel93: korzystałem z Miles and More. Kasy nie liczyłem. Nazbierałem przez dwa lata po prostu przy okazji.

30-40k to nie jest dużo, gdyby na same loty to jeszcze, jeszcze. W każdym razie i tak warto założyć sobie konto lojalnościowe, nic to nie kosztuje, 2 minuty więcej na rezerwację, a może w przyszłości się przyda. No chyba, że znajdziesz inne rozwiązanie.

Zależnie od kierunku podróży mógłbyś natomiast pomyśleć o jakimś programie lojalnościowym
@kishibashi: miles and more wygląda całkiem fajnie, biorąc pod uwagę liczbę partnerów biznesowych - booking, lot, air China, etc. Wygląda jak coś dla mnie :) thx za info, muszę zobaczyć czy faktycznie wydanie takich kwot przełoży się na cokolwiek.