Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawia mnie zawsze co siedzi w głowach osób wypisujących z pełnym przekonaniem podobne farmazony.


@ZygmnuntIgthorn: nie wiedza i uważanie że obecnie pracownik może dosłownie wszystko, potem najczęściej są płacze takich osób jakie to prawo pracy i pracodawcy są źli xD
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn już odpowiadam, bo dotychczas myślałem tak samo - otóż, założyłem, że skoro leci z automatu do pracodawcy w formie elektronicznej to ja już nie muszę. Założyłem wyższy stopień automatyzacji procesu niż jest w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie zawsze co siedzi w głowach osób wypisujących z pełnym przekonaniem podobne farmazony.


@ZygmnuntIgthorn: takie trochę nierozeznanie się w sytuacji, ale "u mnie tak to dziala, więc wszędzie musi tak być". Mój pracodawca ma umowę z prywatną lecznicą i opłaca jakiś tam podstawowy pakiet zdrowotny i faktycznie, jak idę tam do lekarza i dostaję L4 to nie muszę informować, bo pracodawca dostaje od razu informację elektronicznie. Pewnie @kopek
  • Odpowiedz
bo pracodawca dostaje od razu informację elektronicznie.


@j557: no to chyba ta poradnia ma wewnętrzny system w którym informuje że wystawia l4, chociaż nie wiem czy byłoby to w ogóle legalne, bo system zusowiski niezależnie od czynników może działać z opóźnieniem do 48h
  • Odpowiedz
ale on ma rację, ale poinformować nalezy


@Cyk_dwujeczka: Skoro twierdzi, że informować nie trzeba, a Ty twierdzisz, że jednak należy, i przepisy twierdzą, że trzeba, to w którym miejscu ma niby rację?

Wszystkie materiały które znalazłem w sieci z portali prawnych i kadrowych, z wypowiedziami prawników, mówią o tym, że elektronicznie wystawione zwolnienie nie zwalnia z obowiązku poinformowania pracodawcy.

U mnie w regulaminie pracy jest mowa o zawiadomieniu bezpośredniego przełożonego,
  • Odpowiedz