Wpis z mikrobloga

Krzysio Bossuck znowu na pałę jedzie pisowskim fejkiem rozsiewanym przez boty i niepiśmiennych debili? Nowe, nie znałem.
Lepsze jest jednak to wymądrzanie się i dorabianie teorii z dupy do fejka xD
Otóż, nasz Krzysio, guru edukacji, oświecony erudyta, profesor doktor habilitowany windusrfingu został pokonany przez wywiad z Barbarą Nowacką którego przeczytanie trwa od 40 do 120 sekund.
I zaczął pomstować, że dzieciom zabiorą lekcje fizyki i historii przez co ci zlewaczeją xD
Oczywiście, co z tego, że Nowacka mówiła o REDUKCJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ TYCH PRZEDMIOTÓW, ŻEBY WPASOWAĆ SIĘ ZAKRESEM MATERIAŁU W ILOŚĆ DOSTĘPNYCH GODZIN.
Ale dla tak oczytanej osoby to widocznie znaczy dokładnie to samo co redukcja godzin tych przedmiotów xD

W ogóle to jest świetny temat, jak człowiek który nie za bardzo poradził sobie z systemem edukacji będzie go bronił.
Systemie pruskim, wymyślonym w jednym celu: Stworzeniu idealnego robotnika fabrycznego, który nie będzie pytał, nie będzie myślał, będzie żył schematami, trzymał się dyscypliny, nie wychylał się i pracował na gwizdek szefa.
Bo taka jest historia systemu jaki posiadamy w Polsce, opartego na tłoczeniu wiedzy encyklopedycznej i bezwzględnym ocenianiu.
Zabicie kreatywności, zabicie indywidualności, wygaszenie indywidualnych predyspozycji, utworzenie monoczłowieka którego łatwo zastąpić, nie kreowanie ludzi tylko zasobów ludzkich.
I co najśmieszniejsze, zagorzali obrońcy tego systemu są nim tak przeżarci, że nawet tego nie widzą i nie potrafią opuścić swojej wymuszonej bańki, bo przez +/- 12 lat najważniejszego etapu życia byli poddawani socjotechnice, która miała im właśnie zamknąć oczy.
Dlatego sobie nawet nie wyobrażają możliwości, że można nie mieć w ogóle programu nauczania a jednocześnie mieć najlepszą edukację na świecie - jak Finowie.

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #sejm #bekazpisu #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
@Tasde: a ja się pytam gdzie jest doktor Mentzen?! Po wyborach chłop praktycznie zniknął. W Sejmie niewiele występuje, na wypoku mało kto prostuje jego wypowiedzi. Może chory? Może pomocy potrzebuje?
  • Odpowiedz
a ja się pytam gdzie jest doktor Mentzen?! Po wyborach chłop praktycznie zniknął. W Sejmie niewiele występuje, na wypoku mało kto prostuje jego wypowiedzi.


@missioncritical: Tak było zaraz po wyborach, ale ostatnio Mentzena tu sporo. Masz nieaktualne dane.
  • Odpowiedz
a ja się pytam gdzie jest doktor Mentzen?! Po wyborach chłop praktycznie zniknął.


@missioncritical: Wybory dopiero za półtora roku, co ma się wysilać. To jest projekt na dojście do koryta, a nie uwijanie się przy nim.
  • Odpowiedz