Wpis z mikrobloga

siema, takie pytanko: Piszę apke na studia w win forms c# i chciałbym, aby użytkownik przy użyciu combo boxów i check boxów mógł wybrać swoje preferencje, a następnie program filtrowałby na ich podstawie sztywno przypisaną bazę danych i wypluwał pasujące wyniki.

Ma ktoś jakiś solidny tutorial jak się za to zabrać?

Aha i używam SQLite

#programowanie #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
@Ramadamadingdong: tutoriala nie mam, ale jest to typowe zagadnienie tworzenia dynamicznych zapytań SQL (na podstawie wybranych filtrow). W zależności od oczekiwanego rezultatu, można to zrobić na kilka sposobów.
  • Odpowiedz
@Ramadamadingdong: Nie wiem, może mnie tu ktoś poprawi, ale najłatwiej chyba by było ogarnąć ORM entity. Z orm'em masz potem 1/10 roboty. Piszesz tylko np. var lista=db.users.where(u=>u.active==activechecbkox.checked && u.type==(int)typecombobox.SelectedValue).ToList();
Jak nie będziesz miał setek tysięcy wierszy to będzie dobrze działało, inaczej to paginacja i w drogę.
  • Odpowiedz
@markaron: Ale EF-a to mozna ogarnac na poziomie zrobienia 5ciu tabel w chwilke. Parę klas, potem dbsety z tego, connection string (+ew. driver, ale ja bym po prostu sql expressa zainstalował ;) ), wstępna migracja, wrzuć to do bazy i po kłopocie. Godzinka i po sprawie ;))
  • Odpowiedz
@fiddle: Nie mierz innych swoją miarą. OP potrzebuje tutoriala, żeby przeiterować po combo boxach i pobrać zaznaczone wartości i wrzucić je do zapytania sql. Dla takich ludzi im mniej magii w kodzie tym lepiej.
  • Odpowiedz