Wpis z mikrobloga

Największa beka z cuckoldzików "weeee mam przydział mobilizacyjny, więc pójdę walczyć, bo nie jestem #!$%@?". O ile szanuję chęć do walki za ojczyznę, to jesteście totalnie bezrefleksyjnie wierni ideałom zamiast domagać się zmian i lepszych warunków. Bez zmiany niczego wydarzą się rzeczy następujące:

1. Pójdziecie na wojnę nieprzeszkoleni - KAŻDE(poza Łotwą) państwo północnej i wschodniej Europy przywróciło przynajmniej w ograniczonej formie pobór i szkoli własne rezerwy. W Polsce żadna opcja polityczna się na to nie zdecyduje, a na consensus nie ma szans, bo trzeba się nawalać o Kamińskiego i Wąsika. Na front traficie więc np po 2-miesięcznym szkoleniu w Niemczech albo Wielkiej Brytanii, żeby łatać dziury w wykrwawionej zawodowej armii, która przyjmie pierwsze uderzenie. (w tym roku MON planuje powołać 200k osób, ale po pierwsze to dopiero w tym, a po drugie to planuje)

2. Pójdziecie na wojnę bez wyposażenia - na głowę założycie hełm wz. 67 i wasz kapuściany łeb rozkwasi większy odłamek. Tak, takie hełmy są na wyposażeniu polskich SZ i wszyscy mają to w dupie, nawet wy, którzy chcecie je zakładać. Reszta wyposażenia? Zapraszam https://twitter.com/TrompBK/status/1728400534128771514

I nie mówcie, że nie ma na to kasy, skoro właśnie udało się wprowadzić 800+. Dla przykładu Finlandia:

Nowy centroprawicowy rząd w Finlandii dopiero co przyjął surowe środki oszczędnościowe, które będą mieć wpływ przede wszystkim na świadczenia socjalne. Chociaż ostatnio doszło do strajków przeciwko tym decyzjom, istnieje ponadpartyjny konsensus zarówno w społeczeństwie, jak i w parlamencie, że wydatki na obronność powinny być utrzymane na wysokim poziomie.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bylismy-w-finlandii-oto-jak-finowie-szykuja-sie-do-obrony-swego-kraju/0y9gvdl

3. Na front dojedziecie BWP-1 - czyli wozem piechoty starszym niż wspomniany wyżej hełm, nie zapewniającym w zasadzie niczego ponad ochroną przed małokalibrową amunicją. Produkcja BWP Borsuk jeszcze nie ruszyła, więc nawet nie wspominajcie. (produkcja ma wynosić lekko ponad 100 sztuk rocznie)

4. Będziecie walczyć w warunkach klejenia wszystkiego taśmą i trytytką - nie istnieje żadna cywilna forma świadomości zagrożenia wojną i zachowania w razie jej wybuchu. Znowu będzie brandzlowanie, że hehe my Polacy to w trudnych warunkach sobie zawsze poradzimy i polecimy na drzwiach od stodoły.

5. Państwo się wam nie odwdzięczy - chyba, że wyższy od kobiet wiek emerytalny to dla was wyraz wdzięczności :) albo kolejny program mieszkaniowy, który podbije ceny pod sam sufit

To tak w skrócie.

W miniaturce hełm wz. 67, który już dawno powinien służyć jako nocnik.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #wojsko #rosja #ukraina #polska
slkt - Największa beka z cuckoldzików "weeee mam przydział mobilizacyjny, więc pójdę ...

źródło: 3_batalion_zabezpieczenia_DWL_%281%29

Pobierz
  • 52
@ZielonaOdnowa: Przerobiony wz na wzór radzieckiego hełmu, którego używano podczas II wojny światowej. Do tego na zdjęciu masz pełen wypas. Ma dusicielki i zapewne desanty, a więc dostał podstawowy przydział unitarkowego twardziela, który się nie zmieni na pasywnej z kartą, bo zapewne tam się jego przygoda skończyła. Swoją drogą brak kamizeli co od razu widać i tak to się żyje w tym skansenie ( ͡°( ͡° ͜ʖ
@ZielonaOdnowa: W sumie to nie. Teraz nie narzekam, bo jak w zeszłym roku byłem na ćwiczeniach, to posłuchałem mądrego kolegi i zamówiłem sobie niemieckie military i nie męczyłem się w desantach no i hełm też inny, ale kto idzie pierwszy raz ten będzie musiał się męczyć w tym co wydają z magazynu. Znaczy się przepocone guano po wąsatym specjaliście do spraw rozkradania paliwa z przydziału ( ʖ̯
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS: Z donbabwe zbyt dużo zapewne nie patrząc na to, że brali czynny udział od pierwszych godzin wojny i spora część z nich się poddała na wymianę, a jak wrócili z wymiany to cholera wie co dalej z takimi ludźmi się działo. Ługanda też miała mobików i tam akurat mieli większe szanse ze względu na miejsca na które przeprowadzali ataki w początkowej fazie wojny. Tak czy inaczej przeciętny mobik z Donbasu