Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Mam nietypową sprawe w swoim #bmw #e39 m54b30. Rok temu zimą podczas jezdzie na bardzo śliskiej nawierzchni i jadąc bardzo powoli i głaskajac gaz poźniej potrafiła mi migać kontrolka cniśnienia oleju na wolnych obrotach. Gdy zima minęła problem zniknął aż do teraz. Tydzień temu jechałem po lodzie i znowu bardzo powoli i potem zaczęła migać ponownie ta czerwona kontrolka przez dwa dni, trzeciego dnia wskoczyłem na autostrade go przegoniłem i narazie kontrolka nie miga. Co to może być? Nagar czy czujnik ciśnienia oleju? Dodam, że na wiosne badałem ciśnienie oleju i jest bardzo dobre. Również podczas uruchamiania silnika, czerwona kontrolka oleju gaśnie natychmiast #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #e46
  • 4
@E39Majster: Odmę wymieniałeś? Jak jeździsz krótkie odcinki to może woda w odmie jakaś?
Jeżeli ciśnienie oleju na manometrze jest dobre i dzieje się to tylko zimą, to może typ oleju jaki zalewasz? Katalogowo tam powinno być 5W30. Ja sam 5W40 zalewałem i było git.
Jeżeli takie coś dzieje Ci się TYLKO na śliskiej powierzchni to zapytam o głupią rzecz. Może coś jest nie tak z wiązką od DSC lub zegarami? (
Odmy nie zmieniałem.
Mało sensownie opisałem ten problem. Chodziło o to ze po bardzo spokojnej jeździe potrafi potem na wolnych obrotach (na światłach, parkingu ) mrugać kontrolka ciśnienia. Raz nawet latem zrobiłem taki test i jeździłem jak emeryt i też potem mignęło parę razy ale potem dałem mu po garach i wróciło do normy. w Leje olej 5w30 co 10k.