Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda sytuacja profesjonalnych najnowszych programów jak Photoshop, CAD, coś do grafiki 3D, filmów itd., na Linuksie?
Czy istnieją podobne rozwiązania jak do Proton dla gier?
Albo na ile przeniesiono te programy na Web z pomocą WebAssembly?
#linux #photoshop #internet
  • 11
Albo na ile przeniesiono te programy na Web z pomocą WebAssembly?


@look997: do moich zastosowan to photopea przenosi photoshopa w 100%. Do 3D masz Blendera, do filmów Davinci Resolve
Albo na ile przeniesiono te programy na Web z pomocą WebAssembly?


@look997: Nie chciał bym sobie nawet wyobrażać wydajności Photoshopa za pomocą tego narzędzia.

Jak obecnie wygląda sytuacja profesjonalnych najnowszych programów jak Photoshop, CAD, coś do grafiki 3D, filmów itd., na Linuksie?


Nijak, każdy ma w tyłku desktopowego Linuxa.
Nie chciał bym sobie nawet wyobrażać wydajności Photoshopa za pomocą tego narzędzia.


@L3gion: Wiem że takie coś istnieje, tylko chciałem jakiś przegląd dostać, jak sytuacja wygląda.
Nie chciał bym sobie nawet wyobrażać wydajności Photoshopa za pomocą tego narzędzia.


@L3gion: W teorii powinna być blisko natywnej chociaż należy pamiętać, że chyba takie aplikacje nie mają dostępu do sprzętu.

Czy istnieją podobne rozwiązania jak do Proton dla gier?


@look997: No, Proton to Wine. Możesz używać :P

Jak obecnie wygląda sytuacja profesjonalnych najnowszych programów jak Photoshop, CAD, coś do grafiki 3D, filmów itd., na Linuksie?


@look997: Jak chcesz
W teorii powinna być blisko natywnej chociaż należy pamiętać, że chyba takie aplikacje nie mają dostępu do sprzętu.


@fervi: Korzysta z WebGPU.

No, Proton to Wine. Możesz używać :P


@fervi: Ale nie czysty wine? O tę nieczystość mi chodzi. I że tak jak na steam masz oznaczone że dobrze działa.
Ale nie czysty wine? O tę nieczystość mi chodzi. I że tak jak na steam masz oznaczone że dobrze działa.


@look997: No, ale to dalej projekt Open Source. Możesz se wgrać i używać, ma po prostu parę więcej ficzerów jak DXVK domyślnie
@look997: Nie wypowiem się odnośnie Photoshopa, ale do reszty są dobre odpowiedniki działające natywnie na Linuksie. Do 3D Blender, do montowania filmów DaVinci Resolve, do CAD nie wiem, kiedyś polecano BricsCAD. Nie ma potrzeby bawienia się w windowsowe programy na WINE.