Wpis z mikrobloga

@DennisBryson: ciekawostka jest to, ze kakaowce nie rosna w europie a eurpejczycy sa wiadacym producentem na swiecie. Jezeli ktos spyta jak to mozliwe, to wynika to z umow handlowych z krajami afrykanskimi. Gdzie cla na nasiona jest 0%, a na czekolade jakis duzy. A panstwa afrykanskie sa szantazowane, ze jak sie nie beda chcial zgodzic to np zablokuije sie clami sprzedaz kwiatow ktore robia np 25% pkb jakiegos tam kraju w
@minvt: To pokazuje jak ważny dla Polski jest Bałtyk i rozbudowa portów. To co rozladujemy w porcie od razu można przerobić na czekoladowy pellet i rozesłać po Europie. Bez dużych portów nie będzie dużych przetwórni, a tylko one zapewniają konkurencyjne ceny.
dużo słyszałam o złym smaku amerykańskiej czekolady i kiedyś spróbuję z ciekawości xD


@taktomojekonto: Ja tego nie zjem, bo jestem hetero, ale odważnym polecam. Jak to mówią, studia to czas eksperymentów.
Nikt normalny nie będzie jadł amerykańskiej czekolady, niech sami Amerykanie ją żrą


@DennisBryson: Eeee, sama czekolada ma trochę inny smak (przynajmniej Ghirardelli), ale nie powiedział bym, że gorszy.

Ale jest coś co Amerykanie robią z czekolady za co mają u mnie nr 1: Reese's.
Czekolada a w środku masło orzechowe (ale takie fajne, trochę słone).
Czasami można spotkać w niektórych sklepach ze słodyczami, raz widziałem w Rossmanie pare lat temu -
krzyk2 - >Nikt normalny nie będzie jadł amerykańskiej czekolady, niech sami Amerykani...

źródło: Screenshot 2024-01-14 at 22-51-12 reeses american Szukaj w Google

Pobierz
@DennisBryson: Szwajcaria jest zajebistym exporterem słodkości. Kojarzysz kinderki, lindorki, Rafaelo, Ferrero i całą masę tychcokierkow co może i są droższe ale smaczniejsze niż inne i warte ceny? Wszystkie są szwajcarskie