Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie w stanie deweloperskim. Będą LEDy rozmieszczone na suficie, podświetlane krawędzie i może jakieś inne elementy oświetlenia, typu lampa nad stołem. Chciałbym sterować natężeniem oświetlenia i ewentualnie kolorem. Najlepiej z aplikacji. Głównie LEDami i ewentualnie krawędziami, reszta elementów może być statyczna.

To podchodzi pod smart home, może ktoś kto ma z tym doświadczenie mi doradzić jak taka instalacja wygląda w porównaniu do zwykłego, statycznego oświetlenia? Mam starego elektryka, ale stary jest dość stary, więc jak już mu coś dam to zamontowania to zamontuje, ale zaplanować to muszę sam. Zakładam, że po prostu kupuje się jakieś inne, droższe lampki, kable kładzie się tak samo, a później podłącza do jakiejś centralnej jednostki sterującej (albo nawet nie)?
#smarthome #inteligentnydom #remont #remontujzwykopem #elektryka #oswietlenie
  • 3
  • Odpowiedz
@Aryze weź elektryka zanim sam to zje*****.

Ile chcesz na to wydać i jak długo ma to działać.
Jak ma być niezawodne. Jak ma być automatyczne.
Elektrykowi daj odpowiedzi, a za moją poradę przelej 10pln na dowolne schronisko dla zwierząt

Jak masz lady to jaki kolor, ile kolorów białego.
Czy RGB, rgbw, rgdbww. Czy włącz wyłącz czy sciemnianie.
Czy przy sciemnionych będziesz nagrywał video.
Czy zależy ci na współczynniku CRI?
  • Odpowiedz
@Aryze: Do led nie ma nic lepszego niż WLED. Moduły ESP32 i masz zarówno sterowanie z www, aplikacji na tel, masz sterowanie z aplikacji pro do oświetlenia scenicznego, moduły mogą komunikować się miedzy sobą i przekazywać np synchronizacje, mogą być audio reactive itd. Sterowanie z HA czy Domoticz od smart home oczywiście też jest. Osobiście korzystam z WLED MM ale AC też jest spoko.
Ledy adresowalne czy czy zwykłe RGB chcesz
  • Odpowiedz