Wpis z mikrobloga

Zachciało mi się tip-on do frontów szafy (2.5m wysokości), chociaż niektórzy ostrzegali ( ͡º ͜ʖ͡º)

I rzeczywiście nie daje rady wypchnąć frontów do końca. O ile otwieram pojedynczy front to nie jest to wielki problem (ale lekko irytujące jest), ale jak chce otworzyć oba fronty na raz to oba się trochę uchylą, ale za mało żebym mógł je w stanie ręką odciągnąć i muszę je łapać od samego dołu i otwierać xD

Są jakieś specjalne mocniejsze tipony? Albo czy da się zamontować 2 tipony na jeden front i nie spowoduje to jeszcze większych problemów (typu że jeden się otworzy a drugi nie xD).

Nie wiem co mam teraz zamontowane, widzę że dostępne są jakieś takie - https://wior.pl/zawiasy-meblowe/3067-tip-on-blum-do-drzwi-wersja-silniejsza-z-odbojnikiem-956a1006-szary-9009494073539.html - niby wersja silniejsza, ale co to znaczy nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem
  • 5
@Smarek37: nie wiem, nie ja montowałem, jak będę to popatrzę co tam jest dokładnie, o ile uda się określić

teraz pewnie z uwagi na rozmiar frontu po prostu czuć że nie wypycha tipona do końca, raczej za krótki nie jest tylko po prostu nie ma siły odepchnąć
@some_ONE: Z doświadczenia dochodzę do wniosku, że tip on sprawdza się jedynie w przypadku górnych szafek, z których nie korzysta się często. Miałam w dużej szafie, zamieniłam na tradycyjne uchwyty. Jest sporo ciekawych nowoczesnych, które nie szpecą, a znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie ( a osobiście nie lubię utrudniać sobie życia).