Wpis z mikrobloga

@marian1881: na bateriach dłużej niż na akumulatorkach, akumulatorki mają niższe napięcie niż bateria. Co do pracy na baterii zależy jak często używasz kontrolerów. W q3 pracują dużo dłużej niż w q2. Jeden na bateriach w q2 ma rok czasu i git a u mnie padły po 3 tygodniach intensywnego grania po parę h dziennie, za to akumulatorek trzyma Ok tygodnia. Ale to też zależy od pojemności itd. Nie da się odpowiedzieć
@marian1881: eneloop pro spoko, ale drogie. Hint, dokładnie te same akumulatorki robi panasonic dla Ikei, ale pod brandem Ikei, ta sama fabryka, ten sam proces technologiczny a dużo tańsze. To po prostu te same akumulatorki z inną naklejką
@wujek_zla_rada: Samorządowa instytucja mająca pod sobą ogniska wychowawcze, czyli takie placówki wsparcia dziennego, gdzie dzieciaki (głównie podstawówka, ale jest też trochę licealistów) spędzają czas po szkole. Kupiliśmy oprogramowanie Corinth 3D, oculusy, drukarkę 3D, tablety i masę zabawek uczących programowania jak np. ozoboty czy photony. Jak to ogarniemy to będziemy organizować różne zajęcia w ogniskach.
@marian1881: Teraz nie pamiętam czy te białe Eneloop czy te z Ikei ale jedne z nich mi nie działały w kontrolerach. Tzn działały, ale przerywało co chwilę połączenie z goglami i nie wiedziałem o co chodzi. Na Reddit się dowiedziałem, że akumulatorki mają mniejsze napięcie V niż zwykłe baterie i dlatego tak się działo. Faktycznie po wymianie wszystko śmiga. Może już to naprawili jakimś updatem.
@marian1881: eneloop pro działają mi w q3 przez ponad 1.5 miesiąca na 1 ładowaniu. Używam ok 2-3 godzin dziennie. Też maja 1.2v jak chyba większość aku nimh. Zwykle paluszki Kodaka starczały mi na tydzień więc ten eneloop mi się sprawdza.