Wpis z mikrobloga

@Mrs_Agnes: Łatwo sprzedać potem. Jak dla mnie 38 metrów dla singla jest akceptowalne. Ale dla dwóch osób robi się padaka totalna przy czym znam osoby żyjące we dwójkę na niższym metrażu xd
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Jakie przeznaczenie mieszkania? Spanie/jedzenie/leżakowanie? Czy też masz hobby, które wymaga przestrzeni? Większe mieszkanie to więcej sprzątania. Jednocześnie mniejsze to mniej miejsca na ubrania i pierdoły. Trzeba nad tym mieć wtedy kontrolę.
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: My z małżonka mamy 70 m. Od kiedy wyprowadził się syn, zasadniczo korzystamy w sumie tylko z salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Jeden pokój stoi kompletnie pusty. 38m dla singla wystarczy zupełności. Dla malżeństwa również :)
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: wszystko zależy od rozkładu. Ogólnie da się to ogarnąć, aczkolwiek pewnie będzie dość mało blatu roboczego, jak chcesz jeszcze mieć trochę miejsca w pokoju. Ale czasami np. umiejscowienie komina wentylacyjnego blokuje sensowne ustawienie kuchni, trzeba to mieć na uwadze
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes moim zdaniem to trochę za mało. Na swoje pierwsze kupiłam 50m i szczerze dla singla było ok, ale jak już się chłopak wprowadził to był trochę problem. Chyba że masz do tego jakąś komórkę, gdzie można trzymać niektóre sprzęty, walizki, ciuchy, których nie nosisz w sezonie itd. Ostatnio mieszkałam też w takim „apartamencie” z małym salonem i jak chciałam poćwiczyć to jedną ręką uderzałam w tv, druga w kanapę, a nogami
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: ja mam takie mieszkanie, jestem singlem i jest ekstra. Kilka razy nawet robiło się popijawę na 5- 6 osób. Jedynie brakuje mi dużego balkonu... A i pomyśl, czy masz gdzie odwiesić kurtkę zimową. Trochę irytuje, że zaraz przy drzwiach nie mam na to miejsca, ale nie skreślałbym lokalu przez to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
My z małżonka mamy 70 m. Od kiedy wyprowadził się syn, zasadniczo korzystamy w sumie tylko z salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Jeden pokój stoi kompletnie pusty. 38m dla singla wystarczy zupełności. Dla malżeństwa również :)

@cronin50: fajnie jest mieć gabinet, żeby posiedzieć przy kompie w dedykowanym do tego miejscu, a nie zgarbionym na laptopie przy stolew salonie, do tego jakiś pokój na hobby (choćby mała siłownia).
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Dla singla jak najbardziej jest ok. Z kolei jako para mieszkaliśmy w takim o podobnym metrażu przez 3 lata w latach studenckich i dało się wytrzymać, ale jak już masz więcej lat i rzeczy to jest zdecydowanie za ciasno na 2 osoby.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Tam jest komp, biblioteczka itp. Tylko że prawie zadne z nas z tego nie korzysta. Zalegamy w salonie, ze smartfonem, książką, przed Tv i czym tam jeszcze, Przemieszczamy się głównie na szlaku salon-kuchnia. Mam już 50 lat, z grania na PC chyba wyrosłem (troche mnie to boli), kompa uzywam głównie jako maszyny do pisania, do korzystania z torrentów, magazynowania plików. Raz, dwa razy w tygodniu. Resztę
  • Odpowiedz