Wpis z mikrobloga

Podsumowanie szukania roboty w IT od 01.01.2024

Senior fullstack developer, 15 lat expa, angielski C1/C2, bardzo dobre CV

Wysłane CV - 170
Obniżone wymagania finansowe o ponad 90% względem ostatniej pracy

Odpowiedzi - -1 / 170 (-1 bo jedni kazali mi wypyerdalać)

Firma A - rozmowa HR wczoraj, dzisiaj dostałem powalone zadania z algorytmów (przypominam że rekrutacja na fronta)
Firma B - dzisiaj rozmowa techniczna z live coding, bez etapu HR

Jakby ktoś pytał jaka jest sytuacja na rynku. Jutro będę wysyłał jeszcze 130 CV żeby dobić do trzysetki.

Dam znać po 16:00 co i jak.

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

CC: @majkel88

#pracait #programista15k #programowanie #pdk #heheszki
  • 31
@LezliNilsen: Z jednej strony masz osoby które z dużym doświadczeniem rozsyłają po 50 cv i średni odzew, a z drugiej osoby z małym doświadczeniem dostają kilka ofert tygodniowo i przechodzą rekrutacje dla sportu. Wszystko to wina umiejętności, stacka, cv czy któraś strona baituje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ziomallox: @groman43 Nie wiem jak jest na frontendzie, ale myślę, że quicksort to nikogo, kto podstawówkę skończył nie przerośnie, zwłaszcza bez matematycznego porównywania różnych algorytmów wyboru miejsca podziału.
W każdym razie algorytmy mogą być i trudne, zadania z olimpiady międzynarodowej to też algorytmy, a >99% programistów by odpadło
"programiści" frontu to nowa nazwa na programistów htmla, change my mind.


@Kupamilosci: ziew

albo po prostu firmy ze swoich backendowców robią full stacków. Ile to w pracy ogarnąć na szybko jakiś framework frontendowy, nawet jeżeli js'a się ostatni raz widziało na studiach i to było jquery.


@ziomallox: a później dostaje projekty napisane w przez pożalsięboże wielkich programistów backendowców które przerenderowują się 15 razy na każdej zmianie bo reactowe hooki przerastają