Wpis z mikrobloga

Trochę nie ogarniam tego waszego #!$%@? na #konfederacja przecież jest teraz pewien nazwijmy to paradoks prawny, część osób stosuje się do teorii jednej partii a drudzy do innej. To jest fakt, że jest to bardzo niebezpieczne zjawisko bo w tym momencie każdy sobie robi co chce. Smiejecie z pisiorów (może i słusznie, nie wiem) ale jeżeli przetrwają te 4 lata a aktualna władza nie da rady przeciągnąć sporego grona ich wyborców na swoją stronę to mogą oni szybko wrócić do władzy (przecież KO wygrało teraz głównie dlatego, że była spora frekwencja, jakby nie ta mobilizacja to byłoby ciężko). Omijanie prezydenta (jaki by on nie był) i innych instytucji (żukowska coś wspominała na przykład o TK) jest bardzo niebezpiecznym precedensem który pamiętajcie może zacząć być nagminnie wykorzystywany kiedy to inna partia której nie lubicie dojdzie do władzy. Najbardziej rozsądnym podejściem byłby jakiś ogólny reset, chodź jestem świadom, że od początku nie było na to szans. Co w tym dziwnego, że konfa ma swoje zastrzeżenia do tego co się dzieje skoro całe środowisko jest podzielone.
#sejm #polityka
  • 14
@Riiuku: jeśli ukradnę ci 100 zł a potem powiem, że zgodnie z moim rozumieniem prawa nic ci nie ukradłem, to powinniśmy się podzielić po 50 zł żeby było sprawiedliwie?
@Latarenko rozumiem, że wszystkie instancje sądów wraz z Sądem Najwyższym są ściśle powiązane z platformą obywatelską (wszyscy sędziowie nieprzychylni PiSowi są synami posłów PO ( ͡º ͜ʖ͡º)), ale TK, którego prezes jest przyjaciółką Kaczyńskiego, Pawłowicz jest byłą posłanką PiSu, a o Piotrowiczu już nie wspomnę, jest niezależny? Poza tym, SN nie zignorował 'wybory' (orzeczenia) TK, tylko te orzeczenia nie miały mocy prawnej.
Trochę nie ogarniam tego waszego #!$%@? na #konfederacja


@Riiuku: podrośniesz to istnieje duża szansa że zrozumiesz

Co w tym dziwnego, że konfa ma swoje zastrzeżenia do tego co się dzieje skoro całe środowisko jest podzielone.


@Riiuku: nikt się nie dziwi że bronią własną piersią jedynej partii z którą mają zdolności koalicyjne, większość bawi to robienie laski pisowi ponieważ dzieje się dokładnie to o czym pisali wyborcy anty konfedepis a czemu