Wpis z mikrobloga

  • 62
@aarahon a później hurr durr, dlaczego kobiety zarabiajo mniej xDDDDD
Nigdzie nie pojdziemy w tym kraju jak to tak będzie wyglądało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
a później hurr durr, dlaczego kobiety zarabiajo mniej


@Issac: nie bardzo rozumiem. Mamy do wyboru - uznać że kobiety fizycznie różnią się od mężczyzn albo uznać że są takie same. Biologia twierdzi że nie są takie same, ja z nauką nie będę się kłócił.
  • Odpowiedz
  • 1
@aarahon feministki chcą uznania niższości fizycznej, wyższości mentalnej i zarobkowej...
Więcej przerw, benefitow i kasiory ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
feministki chcą uznania niższości fizycznej, wyższości mentalnej i zarobkowej...


@Issac: potrzebne źródło ;) Większość ich obecnych praw i regulacji odnośnie warunków ich pracy powstało w prlu i chwilę po nim.
  • Odpowiedz
i są aktualnie nadal podtrzymywane przez sądy,


@Issac: no nie dziwne że sądy przestrzegają prawo, różnice prawne wynikają z różnic anatomicznych a finanse są zrównywane w zależności od wykonywanej pracy ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@aarahon: przestrzregaja praw ktore im pasuja do danej sytuacji, bo jedne mówią o rownosci i nie dyskryminowania z powodu płci, a drugie narzucają wyższe limity dźwigania i 5lat dłuższą pracę(powodzenia z anatomią), oraz chcą wyższych plac za "ta sama prace" u parytetów.
  • Odpowiedz
przestrzregaja praw ktore im pasuja do danej sytuacji, bo jedne mówią o rownosci i nie dyskryminowania z powodu płci,


@Issac: niech będzie, potrzebny przykład.

a drugie narzucają wyższe limity dźwigania i 5lat dłuższą pracę(powodzenia z anatomią),


@Issac: kobiety tracą szybciej zdolność do pracy z powodu wieku.

oraz chcą wyższych plac za "ta sama prace" u parytetów.


@Issac: nie chcą
  • Odpowiedz
@aarahon:

kobiety tracą szybciej zdolność do pracy z powodu wieku.


Gówno prawda. W 2022 r. trwanie życia w zdrowiu wyniosło 60,1 roku dla mężczyzn i 63,7 roku dla kobiet. W dodatku kobiety wykonują mniej obciążające fizycznie prace które mogą wykonywać nawet po częściowej utracie sprawności.
  • Odpowiedz
W 2022 r. trwanie życia w zdrowiu wyniosło 60,1 roku dla mężczyzn i 63,7 roku dla kobiet.


@Tran_Soptor: czy trwanie życia w zdrowiu jest równoznaczne z trwaniem w sprawności do pracy?
  • Odpowiedz
@aarahon

(...) uznać że kobiety fizycznie różnią się od mężczyzn albo uznać że są takie same. Biologia twierdzi że nie są takie same, ja z nauką nie będę się kłócił.


Oj, chyba zapomniałeś pobrać ostatnich aktualizacji z amerykańskich uniwersytetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Issac: cóż, ja sobie poradzę i na bezrobociu ale to mi nie grozi. Życie w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami wymaga trzymiesięcznej poduszki finansowej ;)
  • Odpowiedz