Wpis z mikrobloga

@Hinode: chyba w kalfornii ;)

Żaden Japończyk nie pomyśli, że to rasistowskie.
Bardziej ich pewnie bedzie śmieszyć, że każdy piłkarz z Japonii to od razu samuraj ;)
  • Odpowiedz
@Hinode: bycie azjata vs bialym to inna rasa, ale problem to jest jak ktos doszukuje sie tu rasizmu. Bo co bo jak jest azjata i samurajem to jest wyzszy rasowo czy gdzie tu ten rasizm?
  • Odpowiedz
  • 0
@yuio sprowadzanie przyjścia zawodnika z Japonii do jego rasy może zostać odebrane jako rasistowskie. Ale ty nie dyskutuj ze mną, ja mówię o perspektywie zachodniej. Na zachodzie by to komentowali: “a po co w ogóle podkreślać jego rasę? Człowiek to człowiek, jakby przyszedł Kongijczyk to byście go ubrali w tradycyjny strój afrykański?”. To jest ich perspektywa, czy słuszna czy nie to sam sobie oceń.
  • Odpowiedz
  • 0
@yuio o jeju. Zarzuty o tym że nie byłam nigdy na zachodzie bo ci się wydaje że nie rozumiem jak to działa na zachodzie. Co za płytkość i debilizm! Teraz ja odbije piłeczkę i powiem ci że to ty nie rozumiesz lewicowej ideologii i jak ona działa na zachodzie bo nigdy nie wystawiłeś nosa poza swoje #!$%@? Wielkie na Podlasiu. I tak możemy się obrzucać atakami personalnymi jak ci to odpowiada. Ale
  • Odpowiedz
  • 0
@yuio w Kalifornii nawet zalozenie meksykańskiego stroju to rasizm, a przecież to nie ma nic wspólnego z rasą. Ale skąd ty to możesz wiedzieć jak nigdy nosa z #!$%@? Wielkiego nie wystawiłeś. To że ta definicja rasizmu jest niepoprawna to nie do mnie pretensje, tylko do zachodu.
  • Odpowiedz
@Hinode: bullshit, a wiesz jak się nominuje do Oscarów?

- przynajmniej jeden z odtwórców głównych ról lub znaczącej roli drugoplanowej musi mieć inne rasowe pochodzenie


- przynajmniej 30% aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące
  • Odpowiedz
  • 1
@Matpiotr Plus dla legii za parytet Japończyka w drużynie, ale minus za kazanie mu pozowania do zdjęcia z ryżem w ręce. Teraz rozumiesz czy ci rozrysować?
  • Odpowiedz
  • 1
@Hinode nie dosyc ze samuraj, z ryzem w recach, to jeszcze na kolanach, i do tego usmiechniety...
Sami przeciez sie przyznaja, ze pierwszy raz w 2 mln stolycy widza pilkarza- samuraja...

Fajny ten marketing, taki nie za bardzo reklamowy.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Hinode: A na moje jest spoko. Nie jest rasistowskie, a i przy okazji fajny smaczek z naczyniem w którym owy ryż się tradycyjnie przygotowuje i nie tylko ryż tak swoją drogą. Nawet i sama pozycja w której sobie ziomek siedzi też nawiązuje do tradycji, która jest akurat dość ciekawa. Przyczepianie się do tego byłoby czystą ignorancją. Rzadko który klub robi to w takim stylu, a szkoda, bo przynajmniej jest ciekawiej, a
  • Odpowiedz
  • 1
@ZuluScout: mnie też to jakoś mocno nie razi, ale przyzwyczajona do julek z niebieskimi wlosami z twittera od razu mi się zapaliła lampka awaryjna xD
  • Odpowiedz
@Hinode: mnie w sumie razi samo to że go określili jako samuraj, imo zostać samurajem to trzeba było umieć się posługiwać mieczami, pisać pismem trawiastym i jeszcze być w stanie to rozczytać, pochodzić z rodziny szlacheckiej i wgl. A tu pierwszy lepszy piłkarz i cyk, robimy z niego samuraja bo Japończyk. O panie... od razu shoguna albo cesarza trzeba było #!$%@?ąć...
  • Odpowiedz