Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa

Zaraz mnie cholera weźmie. Niedawno zacząłem słyszeć dziwne terkotanie pod maską, jakby traktor. Podstawiłem citroena do mechanika żeby sprawdził co tam tak klekocze. Powiedział, że to prawdopodobnie coś z rozrządem, możliwe ze łańcuch się wyciągnął czy coś. Ale on nie ma narzędzi do mojego silnika i tego nie zrobi. Nooo ok, nie to nie. Dzwonie po mechanikach. I co rozmowa to inna bajka co się mogło spier.olić. Niedługo mi któryś zaproponuje zmianę płynu do kierunkowskazów. Wtf... Umówiłem się do najbardziej sensownego z gadki na 25 stycznia. Mam nadzieje, że mi coś nie pierdzielnie w tym czasie.
  • 12
@HuGho: Panie, mi ucieka plyn chlodniczy co zime i kazdy mechanik cos innego UPF, nie UPF. LPG, nie LPG. "ja bym jezdzil i dolewal" Co ciekawe w tamtym roku wymienilem chlodnice bo sie pocila i cale lato do mrozow byl spokoj.
Dzwonie po mechanikach. I co rozmowa to inna bajka co się mogło spier.olić. Niedługo mi któryś zaproponuje zmianę płynu do kierunkowskazów.


@HuGho: przez telefon oczekujesz trafnej diagnozy co sie #!$%@?ło w samochodzie?

Ale on nie ma narzędzi do mojego silnika


moze po prostu akurat zepsuła mu się szklana kula xD
  • 0
Oczekujesz może zdalnej naprawy?


@Naxujmnietenkaktus: Nie o to chodzi. Każdemu mówię, że mechanik, który już sprawdzał rozrząd mówi, że to może być to. I każdy kolejny wymyśla, że to może być też tamto sramto i owamto, więc sprawdzić trzeba więcej. To jakby iść do lekarza z bólem gardła a on mówi "W razie czego zlecimy kolonoskopię".
@HuGho: dostarcz to auto do mechanika to sprawdzi i sam ustali. To ze jeden powiedział ze rozrząd to nie znaczy ze faktycznie rozrząd jest do sprawdzenia.

Moim zdaniem masz dziwne podejście, jeszcze nikt do rozrządu nie zajrzał nawet a już szukasz oszustów żeby cię naciągnąć. Zaprowadź auto do innego któremu powiesz co za auto i silnik i tyle.

Jest szansa że jak ma narzędzia do twojego silnika to już kiedyś go
@HuGho: ale dobrze Ci piszą powyżej. Też bym nie przyjął diagnozy wystawionej przez inną osobę. To, że komuś się coś tam wydaje i Tobie powiedział, a Ty dalej to przekazujesz przez głuchy telefon, nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo jeżeli ta diagnoza okaże się nieprawidłowa, to nie będziesz miał pretensji do tego pierwszego, ale do mnie. Coś czuję, że ten pierwszy mechanik wysondował w rozmowie, że nie chce mu się z
Dzwonie po mechanikach. I co rozmowa to inna bajka co się mogło spier.olić.


@HuGho: ale czego Ty oczekujesz - teleporady? Rozrząd w silniku masz na pasku czy na łańcuszku? Terkotać może jakaś rolka lub napinacz od paska rozrządu lub paska osprzętu - mogło się rozsypać jakieś łożysko. Jeśli na łańcuchu to może faktycznie wyciągnięty łańcuch lub wytarty/uszkodzony ślizg. Częstotliwość terkotania zależna od prędkości obrotowej silnika (na postoju) czy może od prędkości