Wpis z mikrobloga

† Poniedziałek, 08.01.2024, Poniedziałek I tygodnia zwykłego, #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

·CZĘŚĆ RADOSNA·

1 Zwiastowanie Najświętszej Maryi Dziewicy
2 Nawiedzenie Św. Elżbiety
3 Narodzenie Jezusa w Betlejem
4 Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
5 Znalezienie Jezusa w Świątyni

W styczniu modlimy się za wstawiennictwem Maryi, by bogate kraje Europy na nowo odkryły Pana Boga i wróciły do chrześcijańskich korzeni.

●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Jeśli chcesz dołączyć do modlących, to daj znać tutaj lub tutaj.

Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dendrofag - † Poniedziałek, 08.01.2024, Poniedziałek I tygodnia zwykłego, #mikromodli...

źródło: fatima1917

Pobierz
  • 25
@dendrofag: o błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny, pomoc w pokonaniu trudności, spokój ducha, dokonywanie mądrych wyborów i poradzenie sobie w pracy. Za M. i D. oraz w intencji wiadomej Panu Bogu. Dziękuję za dotychczasowe łaski!
@kiedys_bylem_zielonka:

Moje dziecko nie musi mnie prosić o rzeczy których wiem że potrzebuje...

Raczej tych które są dla niego niezbędne, i których wiesz na pewno, takich jak jedzenie czy lekarstwa w razie potrzeby. Ale na pewno nie wszystkich.

Przecież nie znasz z góry wszystkich zachcianek twojego dziecka, prawda? Czy czasem dziecko nie prosiło cię kiedyś o cukierka? Albo o kupienie tej a nie innej zabawki? Albo gry?
Przecież nie znasz z góry wszystkich zachcianek twojego dziecka, prawda?


@dendrofag: ja nie znam ale Bóg zna.
Zanim się urodziłem, zanim mnie stworzyl znał wszystkie moje pragnienia i problemy, moje zachcianki i pokusy z którymi przyjdzie mi walczyć. Już wtedy wiedział czy oprę się im czy nie, już wtedy podjął decyzję czy okaże mi miłosierdzie czy ześle mnie na wieczne potępienie. Chyba nie tworzyłby mnie po to tylko żeby zesłać mnie
@kiedys_bylem_zielonka

ja nie znam ale Bóg zna.

Ale On chce to od ciebie usłyszeć, tak jak rodzic, mimo że często wie co dziecko chce mu powiedzieć, to jednak go słucha, z miłości.

Zanim się urodziłem, zanim mnie stworzyl znał wszystkie moje pragnienia i problemy, moje zachcianki i pokusy z którymi przyjdzie mi walczyć

Mógł jeśli tylko zechciał. Jednak jako istota doskonała i wszechmocna, mógł też zdecydować żeby o tym nie wiedzieć. Jaki
Mylisz się. Do ostatniego oddechu masz wybór, bo Bóg dał tobie i wszystkim ludziom wolną wolę.


@dendrofag: mam wolny wybór ale on znał moje wybory zanim przyszedłem na świat. Więc wiedział co wybiorę a moje wybory decydują o tym czy pójdę do nieba czy będę potępiony. Czyli jeśli wybirem zło to On powołując mnie do życia skazał mnie na wieczne potępienie.

Oczywiście że nie, stworzył cię po to żebyś z Nim
@kiedys_bylem_zielonka:

mam wolny wybór ale on znał moje wybory zanim przyszedłem na świat. Więc wiedział co wybiorę a moje wybory decydują o tym czy pójdę do nieba czy będę potępiony.


Zapominasz że Bóg istnieje poza czasem, a ty jesteś zanurzony w czasie. Gdybyś wybrał dzisiaj zło, to oznaczałoby że tak było zawsze, jednak z drugiej strony gdybyś wybrał dobro, to też by oznaczało że tak było zawsze. Tutaj nie ma konfliktu
W piekle nie ma nikogo kto by tam nie chciał być


@dendrofag: a ja np w ogóle bym nie chciał istnieć. Po co Bóg powołał mnie do życia, chyba po to żebym go znienawidził. Jeśli ludzie rodzący się z chorobami genetycznymi, którzy przez całe życie cierpią mają dziękować i chcieć być z tym Bogiem w niebie który skazał ich na taką próbę to ja dziękuję za takiego Boga. O ile łatwiej
@kiedys_bylem_zielonka: przyjacielu, myślę że to będzie koniec naszej dyskusji.

Tak jak napisałem wcześniej - żeby się nawrócić, potrzeba odrobiny wiary. Jeśli nie wykażesz choć trochę dobrej woli, to choćbyś zobaczył 100 cudów na godzinę, to nie uwierzysz.

Z Panem Bogiem.