Wpis z mikrobloga

#polityka #sejm Wydaje się, że autorytet kościoła katolickiego, szczególnie w ostatnich 8 latach spadł do tak niskiego i żałosnego poziomu, że już część pisowców nie liczy się z ich zdaniem co pokazał chociażby Duda podpisując ustawę o finansowaniu in vitro pomimo tego beznadziejnego apelu hierarchów o zawetowanie. Kościół w Polsce wydaje się być całkowicie odklejony od rzeczywistości i nie zauważył, że prawie nikt nie liczy się z ich zdaniem i nie zgadza się na to, żeby to on narzucał władzy i obywatelom prawodawstwo w Polsce, ta próba narzucania narracji coraz bardziej zalosnie wygląda i tracą tylko w oczach. Czy naprawdę nikt tam nie myśli i nie widzi, że przez takie działania jakie prowadzą, coraz mniej ludzi chodzi im do kościoła? Przecież przynajmniej w teorii są to wykształceni ludzie. xd Jak można jeszcze tak upartyjnic i upolitycznić kościół agitujac i wspierając jedną partię, czy oni myśleli, że nagle wszyscy, którzy uczęszczali do kościoła zaczną głosować na PiS i będą wiecznie rządzić? Spowodowało to tylko odwrócenie części ludzi od kościoła i ogólne zniechęcenie do tej instytucji. Trzeba być kompletnym idiotą, żeby tak absurdalna strategia w Polsce zniszczyć swój autorytet oraz instytucje kościoła. Przecież nawet jeszcze 10 lat temu ze zdaniem kościoła liczyła się nawet znaczna część PO, a SLD była neutralna. Jedynie Ruch Palikota był jawnie antyklerykalny. Dzisiaj kościołowi zostały szury z konfederacji, chociaż spora część ich wyborców nie chce mieć nic wspólnego z kościołem, większą część PiS i PSLu i to wszystko, a z roku na rok będzie coraz gorzej dla nich.
  • 3
@DzikiDiabel69: I bardzo dobrze - miejsce kościoła jest na marginesie życia publicznego. Zostanie im garstka dewotów i od czasu do czasu, "turyści" w kryzysie emocjonalnym, którzy wpadli się pomodlić ¯\(ツ)/¯
Ale to pięknie widać, jakie zmiany dokonały się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Jak w 2003, w gimbazie wypisałem się z religii, wzbudziłem sensację ¯\(ツ)/¯
Teraz sensację wzbudzają nastolatkowie, którzy chcą na tą religię uczęszczać
@DzikiDiabel69 stara metoda znana z Portugalii, Hiszpanii czy Irlandii, gdzie Kościół też wzmaian za korzyści materialne i wpływ na politykę, czynnie popierał znienawidzone przez większość władze za co potem jeszcze mocniej oberwał od tych narodów iż politycy. Kosciół jeszcze przez jakiś czas będzie ciągnął siłą rozpędu pełnymi świątyniami na Podkarpaciu, Małopolsce (poza Krakowem), Lubelszczyźnie, Mazowszu (poza aglomeracją warszawską) czy Świętokrzyskim, ale i tu za jakiś czas będzie bieda.
@Kotouak: To prawda, ja też jakoś specjalnie nie ubolewam i nie płacze nad tą sytuacją ( ͡° ͜ʖ ͡°), zwracam tylko pewna uwagę na te ciekawe bądź co bądź zjawisko, które w ostatnich latach zaszło.

@galicjanin No właśnie, trzeba być kompletnym idiotą, żeby powielać błędy, krajów zachodnich, które są przed nami o jakieś pokolenie bądź więcej. Tak samo zresztą jak pisowcy są idiotami i populistami wprowadzając socjal