Wpis z mikrobloga

Jeśli jesteś facetem który

Zarabia sporo ponad ponad 10K
Umie gotować, sprzątać, prać i prasować
Ma drogie sportowe auto
Dobrze wygląda, loszki się kleją
Ma sylwetkę coś Ala Brad Pitt podziemny krąg
Ciekawe hobby - u mnie jest to muzyka, komponowanie własnych utworów
Nie pije i nie pali
Bardzo dba o wygląd, ubiór, spro kasy na to przeznacza

będziesz miał ogromny problem ze znalezieniem różowej która dorówna poziomem. Ciągle słyszę narzekanie bo mężczyźni kijowi, mało ambitni - ale z laskami nie jest lepiej.

Więc ostatecznie wychodzi na to, że nie ma sensu wiązanie się z kobietą, bo to się nie kalkuluje. Po co? Małżeństwo kompletna bujda w tych czasach, a pożytku z takiego związku poza co chwilowymi dramami praktycznie żadnego.

Jedyny argument żeby dziś się wiązać to seks (ale też są fwb) i jak ktoś chce mieć dzieci.

Change my mind

#redpill #mgtow #zwiazki
  • 21
@Silver86

@Reiden: jeśli patrzysz na związek jak na interes i kalkulujesz kto ile daje to tak, ale jeszcze są uczucia i oczekiwania a to już bywa nieprzewidywalne, może szukać identycznego damskiego odpowiednika ale tez krąg bedzie węższy


Każda kobieta patrzy na związek jak na interes. Jeśli mężczyzna tego nie robi to jest frajerem i zostanie wykorzystany.
jeśli patrzysz na związek jak na interes i kalkulujesz


@Silver86: czyli tak jak każda kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile to razy słyszałam że Polacy mężczyżni są słabi bo za mało zarabiają, za slabe wykształcenie osiągają itp itd

No patrz, a jak ktoś sprytnie próbuje wajchę w drugą stronę przestawić, to nagle zmieniacie śpiewkę że związek i uczucia to ważne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡
będziesz miał ogromny problem ze znalezieniem różowej która dorówna poziomem


@Reiden: Jest gorzej, bo te które załóżmy zarabiają podobnie co ja, mają ego dość mocno wybujałe i w dalszym ciągu szukają mężczyzny który będzie w związku filarem finansowym. One zaś będą się oburzać, jak będziesz coś mówił o uczciwym podziale. Najczęściej że nie dajesz im poczucia bezpieczeństwa.

I krąg się zamyka, tylko umacniając konkluzje twojej wypowiedzi.

Oczywiście zaraz zlecą się różowe
Jedyny argument żeby dziś się wiązać to seks (ale też są fwb) i jak ktoś chce mieć dzieci.


@Reiden: W kazdym malzenstwie sypialnia umiera, w jednym po pol roku, w drugim po roku a co do posiadania dzieci to rzuc okiem na

1. Statystyki rozwodow (zwlaszcza wsrod ludzi ponizej 35 roku zycia, bo staruszki zanizaja)
2. Kto czesciej inicjuje rozwody czy mezczyzna czy kobieta
3. W ilu procentach rozwodow dziecko zostaje
  • 1
@przegryw162cm: no tak, niestety instytucja małżeństwa jest wbrew ludzkiej naturze i chociaż miała dobre podwaliny bo godziła kobiecą hipergamię i męską strategię reprodukcyjną alfa - to obecnie przestało się to sprawdzać. Stąd też takie problemy typu sypialnia umiera, spada libido, pojawiają się zdrady, rozwody i inne. To był ciekawy sposób żeby okiełznać ludzką naturę - bo w połączeniu z wiarą, dawało to dobry efekt i ludzie traktowali przysięgę małżeńską jako absolutną
godziła kobiecą hipergamię


@Reiden: dzis juz tego nie robi, kobiety nie sa naciskane na bycie dziewicami w dniu slubu oraz nie sa uczone, ze rozwod to zbrodnia.

i męską strategię reprodukcyjną alfa


Osiagalne i tak tylko dla tych top 5 - 7% najprzystojniejszych, bardziej bym powiedzial, ze wymuszona monogamia sprawiala, ze spoleczenstwo bylo silne i stabilne. Dzieki temu przecietni mezczyzni przekazywali swoje geny, pracowali na rzecz spoleczenstwa, mieli motywacje aby bronic
@Krol_Karo: ja tam akurat nie wykorzystuje i to raczej ja zawsze placze a nie oni, a jak ktos bierze taka karyne nieraz co tylko hajsy z niego ciagnie to sam sobie winien, przeciez takie rzeczy widać ze mozna przewidzieć jak sie skończy, i zazwyczaj normalni trafiaja na nienormalne i na opak ;p
  • 6
@Silver86: Ten schemat zawsze się powtarza. Kobiety to mają w kodzie DNA. Dla mnie wręcz oferty matrymonialne kobiet które same wychodzą z inicjatywą do mnie brzmią: „hej, widzę że jesteś sam i dobrze sobie radzisz, może chciałbyś mieć kobietę na stałe żeby trochę utrudnić sobie osiąganie kolejnych celów i ogólnego spokoju w życiu?”. Nie dzięki xd ale człowiek potrzeby ma więc dobrze że mamy fwb czy ons.