Wpis z mikrobloga

@Eremites: Masz rację, był powszechny, nawet o tym nie wiedziałem przyznaje, co więcej, językoznawcy nawet orzekli, że te żeńskie odpowiedniki są jak najbardziej poprawne, stwierdzili też, że potrzeba czasu aby osoby się "przestawiły" na takie sformułowania, ja jestem jedną z tych osób, dla mnie brzmi to komicznie ale pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję, pozdrawiam
@GryzeKisiel: każdy prawak jest przekonany, że za graczkami, hydraliczkami, gościniami itp. stoją lewaki i te elgiebety. Oni po prostu nie wiedzą, czyj czyn popierają i jak było dawniej. A gdy się dowiadują to kwik jest przeogromny.
A patriotami prawicowców bym nie nazywał, bo oni bardziej nienawidzą lewaków i żymian niż kochają ten kraj. Szczerych i prawdziwych patriotów w tym kraju jest niewielu i nie lubię gdy ktoś ich zrównuje z ślepymi
@Eremites: Masz rację, był powszechny, nawet o tym nie wiedziałem przyznaje, co więcej, językoznawcy nawet orzekli, że te żeńskie odpowiedniki są jak najbardziej poprawne, stwierdzili też, że potrzeba czasu aby osoby się "przestawiły" na takie sformułowania, ja jestem jedną z tych osób, dla mnie brzmi to komicznie ale pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję, pozdrawiam


@PanPawel_90: jesteś jedną z ofiar wdrażania siłą rusycyzmów do j. polskiego.
Masz rację, był powszechny, nawet o tym nie wiedziałem przyznaje, co więcej, językoznawcy nawet orzekli, że te żeńskie odpowiedniki są jak najbardziej poprawne, stwierdzili też, że potrzeba czasu aby osoby się "przestawiły" na takie sformułowania, ja jestem jedną z tych osób, dla mnie brzmi to komicznie ale pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję, pozdrawiam


@PanPawel_90: Też tak miałem. Ciężko mi się było przyzwyczaić do "ministry" na początku, ale już się przyzwyczaiłem.
: to pewnie można już je szybko policzyć, nie czytaj tekstów w języku polskim sprzed czasów komuny, bo ci czarna dziura się pojawi przez to jak bardzo ci tych komórek zabraknie. Przed komuną rodzaj żeński był na porządku dziennym.


@Eremites: rozumiem że nie opierasz swojej teorii na teorii ludzi z internetu tylko sam czytałeś takie teksty. Więc proszę podlinkuj do jakiejś przedwojennej gazety albo ksiażki w której są te feminitywy.