Wpis z mikrobloga

bardzo tanim kosztem zrobilem sobie półki na ksiazki z plyty meblowej docietej na kawalki z casto i do tego wkrety. jako ze potrzebuje w przedpokoju zrobic szafe ok 2,5 wysoka x 1,7 szeroka x 50 cm gleboka, to wpadlem na pomysł, zeby zrobic takie ze trzy regały obok siebie, tylko inaczej rozmiescic półki i miejsce na kurtki, poskrecac na konfirmatach i voila, ale do tego potrzebowałbym jakis prosty mechanizm przesuwny. i tutaj pytanie czy np. dobrze kombinuję zeby zrobic dwie płyty takie z "dykty" białej jakoś wzmocnić i to zamontować, zeby tylko prowizorycznie zasłaniać tę szafę zrobioną z regałów? do tego przymocowac jakieś rączki/uchwyty i "szafa" gotowa. normalnie za taką szafę od stolarza zapłaciłbym 5k minimum.

#meble #remont #remontujzwykopem #mieszkanie #szafa #stolarstwo
presburger - bardzo tanim kosztem zrobilem sobie półki na ksiazki z plyty meblowej do...

źródło: 1627208988381-2

Pobierz
  • 11
@presburger:
1. płyty w casto - to nie jest dobre rozwiązanie jeśli kupujesz większą ilość, poszukaj u lokalnych "docinaczy" płyt, będziesz miał normalny wybór (np. 10 odcieni białego :D), do tego oklejone krawędzie, wyfrezowane dziury pod zawiasy ..etc;
2. moim zdaniem bez sensu jest pakować HDF w takie miejsce, ramę i tak musisz zrobić z czegoś mocnego; co z tego, że na m2 masz 10 zł taniej, skoro docinki, wczepy, mocowania
@Wychwalany: u lokalnego stolarza wyjdzie taniej? no nie wiem. ja jestem zadowolony z casto. wiadomo okleję sam, bo na tym przycinają duzo. muszę to jakos sobie wstepnie rozrysowac i pomierzyc ile wyjdzie m2.