Wpis z mikrobloga

#pathofexile Już męcząca jest ta liga. Niby fajnie się zarabia aleeee tęsknię trochę za czasami gdzie biegało się po mapach w celu farmieniu kart pod 6L
Ta liga to odwrotność grindowania. Wchodzisz, zbierasz złomu za kilkaset c lub divajny i lecisz dalej. Ja nawet nie nie mam odblokowanych voidstone żadnych! a loot się sypie tak, że muszę lootfilter na Uber ustawiać bo inaczej nic na mapie nie widać. Czyje, że jak odblokuje sextansy to dopiero przywali srogo :p Chińczycy dali pokaż jak z fajnej gierki gdzie trzeba było grindowac aby coś uzbierać (mówię o casualach) zmienili to w festiwal #!$%@? i wzór ekonomicznej inflacji.
Żeby nie było. Jedyne co w tej lidze jest fajne i w jakimś stopniu możnaby wrzucić do core to drzewko primal. Reszta out.
Nie wiem czy są tu starsi gracze pamiętający czasy gdzie gra kończyła się na ubiciu piaty lub malachia i pamiętają klimaty gdzie gra była... nie wiem jak to opisać. Była bardziej grindy niż obecnie. Teraz jak ktoś gra więcej niż kilka h ma już 6l, fajny gear i dużo Currency jeszcze przed skończeniem map T1.
W tej lidze nawet inne mechaniki są zbędne poza abyss i delirium. Lecisz i ogień. Co kilka mapek dzwony słychać z lootfiltra.
Musiałem się wyżalić :p
  • 11
@Cenwargh: to samo pomyślałem. Ew. Jewele mogłyby dostać jakiegoś boosta z Charmow. Drzewko i tak jest #!$%@? pod korek. W sumie to cieszył bym się z podbicia lvl postaci do np. 120 lvl.
@KaraBooska niby mam kupionego pierwszego w życiu hh i ogólnie spoko z sianem i spoko okazja pod spocencow na drop mirrora, ale daje to dużo mniej frajdy jak wiesz że tego hh ma każdy po 90 poziomie . Jednorazowo taka liga mimo wszystko uważam że mimo to spoko, ale tylko jednorazowo
@Nyarp: Też mi się tak wydaje. Problem polega na tym, że strasznie zwalony jest balans w tej lidze. Ludzie będą psioczyli jak w następnej lidze wróci do stanu sprzed. Cóż cieszmy się tą ligą i miejmy nadzieję, że nie na psuje ona w przyszłości. Już teraz zostanie zapamiętana jako sianosypna;)
@KaraBooska: Nie, inne mechaniki nie sa zbedne. Pisalem pod innym postem, gra sie w taki wposob, aby gra sprawiala frajde. Ja lubie expedycje i blighty i farmie wlasnie ten kontent, na cholere mam farmic kontent, ktory mi sie nie podoba? Zeby w poe grac dlugo, trzeba wlasnie robic to co sie lubi, a nie to co jest najbardziej profitowe.
@imixiu: Chodziło mi bardziej o tą ligę. Farmienie abyssa jest mega profitne. Sam lubię skakać po mechanikach. Dwie ligi temu siedziałem w heist. Teraz robię delirkę i abbyss. Bardzo lubię breach. Pamiętam, że w delve jak się pojawiło siedziałem dniami teraz mniej.
@KaraBooska tez tesknie za tym poe z 2013 roku gdzie piety byla koncowym bossem i byla wyzwaniem, wtedy gierka to byl taki powiew swieżosci ze #!$%@?. Wszystko wydawalo sie proste, robiles glupie rzeczy i byles zadowolony. Gry od wielu lat ida w zlym kierunku, mialem przerwe od poe od 2020, ale teraz korzystam i gram co lige przed poe 2, bo to bedzie pewnie lepsza wesja d4, a to nie moj styl.
@htmerky: Lioneys watch to sztos! Niektóre ligi były też fajne w dalszym etapie. Legacy gdzie wybierałeś 3 rzetony, które odzwierciedlało to jakie mechaniki będą na mapie. Teraz niby masz to z drugiego drzewka ale... Albo ta zabawa sextansami,.gdzie mapa była #!$%@? od czerwonych kółek;) Później masterzy, którzy stali się zdrajcami ( to była trudna liga aż musieli spatchowac bo ludzie się skarżyli)
Długo by wymieniać. Dużo fajnych rzeczy jest teraz ale
@KaraBooska syndykatu do teraz nienawidze przez betrayal league :D najlepiej wspominam perandusa i ten zajebisty dreszczyk czy bedzie jakis exalcik u cadiro, a pozniej delve, bo to bylo cos serio nowego, wtedy nawet 2 miesiace gralem tak sie zasiedzialem w tej kopalni. Jezeli chodzi o poe2 to mam nadzieje, ze GGG nas serio zaskoczy i sie nie zawiedziemy, bo szkoda zeby community podzielilo sie jak w przypadku diablo 2 i 3.
@htmerky: no tak! Zapomniałem o perandusie! Bardzo fajna liga. Szczerze to ta już mi się już nudzi. Dziś sprzedałem jakiś charm za 27 div. drugi za 3 i w sumie nie mam co z tym zrobić. Gear za jakieś 30-40 div. (Codziennie coraz drożej) Mogę zbierać na hh lub samemu farmic karty ale ile ja gram Ts? Tydzień? ! Wcześniej BShaterem uzbierałem trochę złomu i już w sumie content co chciałem