Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś katoliczki? Tak się zastanawiam, nie czujecie się gorzej traktowane przez waszą religie? Już na samym początku Bóg stworzył mężczyznę, a potem stworzył dla niego pomoc, kobietę, z żebra Adama, wiec to Adam został stworzony pełno wartościowy, a Ewa tylko z jednego żebra Adama i to do pomocy. Po co będąc katoliczką walczycie o równouprawnienia?

#religia #pytanie #firstworldproblems #jakzyc
  • 46
@kamilsien: Akurat fundusz kościelny i podatek kościelny najmniej korzystnie wypada dla kościoła katolickiego. Tak BTW. Nie, nie mamy państwa wyznaniowego, Szwecja do lat 80-tych była państwem wyznaniowym, gdzie każdy obywatel z automatu zostawał protestantem.
@adios: No właśnie. Dla mnie przy odejściu od katolicyzmu (bo po drodze byłem jeszcze niezrzeszonym chrześcijaninem i deistą) właśnie to było jednym z problemów, ktory w ogóle zapoczątkował moją "drogę." Jeżeli mam brać na wiarę Biblię, to muszę brać ją na wiarę całą od deski, do deski. Ewentualnie można uważać, że gdy redagowano później Biblię i wybierano Ewnagelie ktoś trochę namieszał żeby mu pasowało, ale jak mam z jednej strony na
@adios:

Akurat fundusz kościelny i podatek kościelny najmniej korzystnie wypada dla kościoła katolickiego.


Co to znaczy? Fundusz kościelny to tylko niecałe 100 mln. Podatek kościelny? Nie mamy.
@kamilsien: Coś mi się z tym podatkiem pomieszało, bo kombinowali przy dobrowolnych 0,3% podatku dochodowego, a kościół się temu sprzeciwiał. Nie wiem jak to się skończyło, średnio mnie to obchodzi ;p
@adios: Chcieli zlikwidować Fundusz kościelny (ok 100 mln zł) ta kasa była niby rekompensatą za PRL, od wielu lat mówi się że dług za PRL zostały spłacone wiec fundusz należy zlikwidować bo spełnił swoja role. W geście dobrej woli posłowie chcieli dać możliwość dobrowolnego odpisu 0,3% który stanowi podobną (troszkę większą) sumę pieniędzy, płaconą przez wiernych. Kościół jest pazerny zażądał 1% co stanowi więcej niż 3 krotność kasy która im się