Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@girlsjustwannahavefun: Masz takie opcje:

AdGuard for Safari
| za darmo, ale blokuje tylko w przeglądarce. Trzeba w ustawieniach wybrać polskie filtry.
AdGuard Pro
| płatny, ale blokuje także poza przeglądarką. W ustawieniach trzeba wybrać filtry.
nextDNS
| za darmo, blokuje w całym systemie (ale nie tak dobrze, jak dwa powyższe w samej przeglądarce). Trzeba jednak założyć konto na stronie i pobrać profil ustawień. W samej jeszcze stronie trzeba
  • Odpowiedz
| za darmo, blokuje w całym systemie (ale nie tak dobrze, jak dwa powyższe w samej przeglądarce). Trzeba jednak założyć konto na stronie i pobrać profil ustawień. W samej jeszcze stronie trzeba wybrać filtry blokujące.


@Korda: Czemu uważasz nextDNS za gorszy? Listy adguarda, z tego co pamiętam, są oparte na publicznych listach.
  • Odpowiedz
@Mopek666: na podstawie doświadczenia. Przepuszcza więcej, niż AdGuard. Blokowanie po DNS-ie działa trochę gorzej, jak bezpośredni dodatek do przeglądarki. Gdy coś przejedzie, to możesz to zablokować ręcznie, jak na komputerze – tutaj tego nie zrobisz. Ponadto jego blokowanie przez DNS działa gorzej, niż w AdGuard Pro, gdzie mając na bierząco pokazywane z czym rozmawia, mogę bezpośrednio to blokować – tutaj mogę tylko patrzeć. Nie mogę też dodać własnego filtra blokującego, a
  • Odpowiedz
AdGuard Pro, gdzie mając na bierząco pokazywane z czym rozmawia, mogę bezpośrednio to blokować – tutaj mogę tylko patrzeć.


@Korda: Tym mnie przekonałeś, potestuję, podziękował! No i wydaje się być łatwiejsze w konfiguracji dla przeciętnego użytkownika niż kombinacja z next DNS.
  • Odpowiedz
@Mopek666: dodam, że samo ręczne blokowanie elementów na stronie, działa jak na komputerze. W ten sposób zablokowałem sobie element na wykopie, do pobierania obrazków, który przysłaniał sam obrazek (w tym, przypadku akurat wpisałem, co ma blokować, ręcznie).
W dodatku nextDNS wchodzi w konflikt z Private Relay od Apple.
Korda - @Mopek666: dodam, że samo ręczne blokowanie elementów na stronie, działa jak ...

źródło: IMG_5829

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ulic_Qel_Droma: właśnie o takiej opcji rozmawiamy (nazwy dodatków, to jednocześnie hiperłącza do sklepu). A tych opcji jest jeszcze więcej, jeśli oglądasz YouTube na przeglądarce. Jak chcesz mogę podać listę. Mogę nawet zapodać sposób zainstalowania zmodowanej aplikacji do YouTube, lub aplikacji ze sklepu do słuchania muzyki z YT.
  • Odpowiedz
@Ulic_Qel_Droma: zresztą w komentarzu nad twoim masz screena z Safari. Jeszcze dodam, że bloker reklam działa nawet w webowej aplikacji wykopu (niezależnie od opcji), bo to wciąż Safari.
  • Odpowiedz