Wpis z mikrobloga

  • 0
@artiom143: To nie mój zestaw xD dzieciak w rodzinie chce sobie złożyć, zapytał mnie o poradę, ale ja już wypadłem z tematu, dlatego tu zapytałem. Chętnie skorzystam z Twoich porad, jak się znasz. Dzięki z góry.
  • Odpowiedz
przejść na am5. przy cenie ramu jaki wybrałeś to nawet może wyjść taniej.
aio tu zbędne, ja bym wolał brać zwykłe chłodzenie choćby fera5 i dołożyć kasę do 7800xt bo jest za 300zł więcej

też za niecałe 50zł więcej dostaniesz dysk na pcie4 z dram

@jakno:
  • Odpowiedz
  • 1
@jakno: ci powyżej mają rację, no i aio tu nie jest konieczne.

5800x też nie bardzo. Co takiego będziesz robił na kompie oprócz gierek?

Jakbyś chciał kontrofertę to zapraszam na PW.
  • Odpowiedz
@jakno: weź że sobie kup porządny procek, polecam Procesor AMD Ryzen 9 5950X

Zasady dotyczące kupowania kompa - procek i karta graficzna (jeśli zamierzasz grać choiciaż w gry ze średniej pólki) nie powinny przekraczać być tańsze niż 2k. Procek za 700zł to śmiech na sali, za 1-2 lata do wymiany
  • Odpowiedz
@frutson:

3600 cl16. 32gb powinno ci wystarczyć w zupełności.. ja dalej mam 16gb


@jakno i nie słuchaj tego zyeba, 16gb ramu xDDD 64gb to must have obecne jeśli programujesz, ja mam 64gb i non stop 30-40gb ramu w życiu - samo IDE zżera mi ok 5-6GB, drugie tyle 10 zakładek chrome/firefoxa, do tego kontenery, VMki, odpalone lokalnie bazy danych, bazy inmemory, cache itd

Jak pracujesz w mikroserwisach i k8s
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Przecież poleciłem mu 32 gb. To komputer dla gówniarza do grania w gierki ma być. Nikogo nie obchodzi zdanie kodomałpy agresywnej. Idź sobie lepiej obejrzyj patusów bijących się po ryjach albo spuść sobie z kija.
  • Odpowiedz
Zasady dotyczące kupowania kompa - procek i karta graficzna (jeśli zamierzasz grać choiciaż w gry ze średniej pólki) nie powinny przekraczać być tańsze niż 2k. Procek za 700zł to śmiech na sali, za 1-2 lata do wymian

bez sensu w kompie do gier jest to co piszesz teraz. 5950x ma praktycznie wydajność ryzena 5600x w grach i się zestarzeją mniej więcej w tym samym czasie.

albo kupujesz 5600/7500 albo wersję x3d.

też nie, procesor za ~700zł się nie zestarzeje w grach w 2 lata jak kupujesz z aktualnej generacji typu ryzen 7500.
  • Odpowiedz
@10129: a skąd ja miałem wiedzieć że to komputer dla dziecka jak daje tagi #programowanie zamiast #gry?

Myślałem że do kodo-yebactwa skleja komputer a nie do gierek.

Do kodoyebactwa potrzebujesz procka mocniejszego niż 5600, tak samo RAM 64gb, karta graficzna ma mniejsze znaczenie
  • Odpowiedz
a skąd ja miałem wiedzieć że to komputer dla dziecka jak daje tagi #programowanie zamiast #gry?

tam nie ma tagu programowanie

stąd. on to napisał ponad 30 minut wcześniej niż Ty się wypowiedziałeś. więc mogłeś wiedzieć jakbyś sobie zadał trud przeczytać na co odpowiadasz zamiast zacząć się bezpodstawnie wymądrzać i wyzywać gościa.

" dzieciak w rodzinie chce sobie złożyć, zapytał mnie o poradę, ale ja już wypadłem z tematu, dlatego tu
  • Odpowiedz