Wpis z mikrobloga

Zamiast dopłat do kredytów czy innych wynalazków, niech najpierw zrobią porządek z prawem dotyczącym niepłacenia najemcy i problemami z eksmisją. Ja wiem, że temat nie jest łatwy bo i lewica ma debilne pomysły, których skutki właśnie widać i mnóstwo mieszkań stoi pustych, ale część prawicy z pomysłami typu 3 miesiące i na bruk też do mądrych nie należy bo jednak są przypadki gdzie ktoś naprawdę nie płaci bo nie może (np. kasę trzeba dać na leczenie) i co wtedy? To jest podstawowy problem. A dopiero potem można myśleć nad kredytami dla młodych, gdzie państwo im TROCHĘ dopłaca, ewentualnie innymi pomysłami np. tanie mieszkania czynszowe, żeby ktoś mógł sobie odłożyć na przyszły kredyt. Chociaż znając życie kolejnym pomysłem będzie rozwijanie idei, żeby deweloper w każdym bloku przeznaczał jedno mieszkanie na mieszkanie komunalne i potem część ludzi, którzy spłacają kredyt będą mieszkać z jakimś menelem który urządza burdy. A pomysł, aby nieodpowiedzialni lokatorzy byli przenoszeni do baraków na obrzeża miasta będzie uznany za skandal.

https://dziennikzachodni.pl/piekna-kamienica-w-sosnowcu-jest-zniszczona-mzzl-sosnowiec-pokazal-zdjecia-ruiny/ar/c1-15511845

#mieszkanie #sejm #polska #bekazpodludzi
  • 7
  • Odpowiedz
Jest tyle pustych lokali... Nawet wojskowa agencja mieszkaniowa ma pełno pustych lokali. Wyrzucali ludzie, którzy płacili czynsz z mieszkań (bo np. się rozwiedli z wojskowymi, mimo ustaleń, że jego dzieci mogą tam mieszkać póki płacą), a zamiast tego, te mieszkania stoją po prostu puste i nie zarabiają na siebie, bo czynszu nikt nie płaci.
  • Odpowiedz