Wpis z mikrobloga

#motocykle #pokazmotor

Poszedłem dziś do garażu podładować motocykl który stoi od dwóch miesięcy. Wcześniej stał pod chmurką, akumulator nie wykazuje żadnych oznak zużycia, nic się nie rozładował. Temperatura w garażu nie spada poniżej zera , sam motorek odpalił na strzała. Bateria nie powinna się coś tam rozładować przez ten czas?
Kick_Ass - #motocykle #pokazmotor

Poszedłem dziś do garażu podładować motocykl który...

źródło: temp_file6637809066065135379

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: moja po całej zimie w ciepłym (aku odłączony) jak podpinam pod prostownik, to nawet nie chce się ładować. Przy sprawnym aku to zejdzie mu może 5% przez te kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: nie stwierdzisz ile się rozładowała póki jej nie rozładujesz do końca i nie zmierzysz pojemności ¯\(ツ)/¯ Ewentualnie możesz też sprawdzić napięcie i mniej więcej oszacować na oko poziom naładowania.
Nawet jak będzie w połowie rozładowana, to nie ma znaczenia, bo rozruch takiego małego silnika nie zużywa dużo energii. Po prostu zużywasz na rozruch ułamek pojemności. Oczywiście jakby się mocno rozładowała, to tej energii może zabraknąć, zwłaszcza że pod koniec pojemności
  • Odpowiedz
@Kick_Ass:
Jeśli nie masz upływu pradu, a akumulator jest w niezłym stanie i naładowany to nie ma powodu, żeby słabł.
W warunkach jak wyżej potrzeba by kilkudziesięciu stopni na minusie, aby elektrolit zaczął zamarzać.

Cały mit zabójczej zimy wziął się z tego, że niska temperatura spowalnia reakcje więc słaby akumulator właśnie w zimie najprawdopodobniej pokaże, że jest słaby. (No i ewentualnie ludzi zostawiających rozładowany aku, gdzie rzeczywiście może się zdarzyć zamarznięty
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: no jak Ci nic nie żre prądu to się cieszyć. Ja w moto po 3-4 miesiącach muszę tylko uważać jak jadę na stację jeśli robię to od razu. Ofc w tym roku zostawiłem sobie rezerwę, tak by zwiększyć ryzyko xD

W jednym aucie 3-4 tygodnie i aku dead -,-
  • Odpowiedz
Bateria nie powinna się coś tam rozładować przez ten czas?


@Kick_Ass: Z tymi aku to jest w ogóle ciekawa sprawa, bo mój ma już chyba 3-4 lata, jest zabierany na zimę do domu. Co go sprawdzam po zdemontowaniu z motocykla [ a zazwyczaj z miesiąc jeszcze sobie siedzi w nie jeżdżonym motocyklu, zanim go wyjmę] i co podpinam pod tester i sprawdzam multimetrem, to wszystkie parametry cycuś. Żeby było śmiesznie, to
  • Odpowiedz