Wpis z mikrobloga

@PanWloczykij: Niekoniecznie firmy biorą zawsze najtańszego. Czasami zależy im też żeby był lepszy niż tylko sensowny. A z tym poza ich budżetem to rozumiem z posta, że podali tam widełki więc jak ktoś aplikuje to pewnie jest w ich budżecie. Choć w samym pytaniu nie widzę nic złego.
  • Odpowiedz
@pierek_com w sumie ok, to albo podawanie stawek w ogłoszeniu.
Zresztą chyba już nie ma rekrutacji, gdzie nie wiesz za ile ewentualnie będziesz pracować, to jest nieopłacalne dla obu stron.
  • Odpowiedz
  • 0
@pierek_com: To co piszecie ma sens tylko że to ta osoba pisze do Ciebie pierwsza, to nie lepiej nie wiem nie udawać i odrazu powiedzieć że mają budżet x ? No przecież wiedzą jaki mają, jak rynkowy to spoko ale niech rzucą liczbą a nie "pomyślimy". Takie domyśl się
  • Odpowiedz
@pierek_com: prowadzisz własną działalność, masz zatrudnić 100 osób. Jeśli zatrudnisz 100 osób za 25k miesięcznie jesteś w plecy czyli 30 mln rocznie.

Możesz też zatrudnić 100 osób za 20k i wtedy jesteś w plecy tylko 24 mln rocznie, a za pozostałe 6mln możesz sobie kupić jakieś lambdo, apartament w centrum, poimprezować na bogato.

W takiej javie róznica między gościem który chce 15k a takim co chce 25k jest niewielka, ci co robią za 15k nieraz mają lepszego skilla niż ci co robią za 25k, bo są autystyczni, mają aspergera, niską samoocenę, słaby social skill i nie umieją się zareklamować. Przychodzą na rozmowę, są zestresowani, zapominają podstaw, nie potrafią rozwiązać prostych zadań algorytmicznych ze stresu przed ludźmi. Tymczasem goście ze słabym skillem, ale za to z dobrą gadką, gadanym, twardą psychiką - przychodzą na rozmowę bez stresu, turbo wyluzowani, zadań może nie rozwiązują też jakoś dobrze ale nie ze stresu, tylko mają braki w skillach twardych, ale za to mają taki pozytywniejszy wydźwięk, są osobami z którymi po prostu chcesz przebywać, taki charakter - i to oni biorą najlepszą
  • Odpowiedz
nie lepiej nie wiem nie udawać i odrazu powiedzieć że mają budżet x


@pierek_com: żebyś powiedział max? Jaki mają w tym interes? Poza tym czasem dla pojedynczych osób budżet się nagina, więc gdzieś indziej trzeba zabrać. Jak szukasz płytkarza to też mówisz jaki masz budżet czy pytasz ile za robotę będzie chciał? Dla mnie to najlepsza opcja jeśli nie podają widełek
  • Odpowiedz