Wpis z mikrobloga

Witajcie drodzy Wykopowicze, mam pytanie w sprawie podłączenia światłowodu, może ktoś temat przerabiał. Otóż długo czekałem, aż pojawi się możliwość podłączenia internetu światłowodowego i taką możliwość zapewnił teoretycznie Tauron ze swoim programem POPC, ale skategoryzował budynki (A, B, C czyt. C najgorsze możliwości, A najlepsze). Mój budynek jest w kat. C, więc podstawowi dostawcy PLAY, ORANGE, VECTRA itp. twierdzą, że nie ma u mnie możliwości podłączenia internetu światłowodowego, a lokalsi zgodnie z informacją od taurona chcą 1230zł za podłączenie, znaczy nie oni, muszą tauronowi zapłacić żeby zrobił przyłącze. Cała komedia polega na tym, że tauron mówi, że muszą ciągnąć kabel z innej ulicy, jakieś 100-200 metrów (moje spostrzeżenie, mogę się mylić z tymi metrami) i dlatego to tyle kosztuje i jeszcze zgody od drogownictwa i prywatnych działek, a ja codziennie wychodząc z domu widzę zwijkę ze światłowodem na słupie który jest 4 metry od ściany mojego budynku, przerabiał ktoś podobny temat? da się to jakoś ogarnąć, żeby te koszta zminimalizować??

#swiatlowod #popc #tauron #orange #play
  • 7
@JaroKacz: a skąd wiesz czyj światłowód na słupie wisi ?

poza tym swiatlowd w ziemi nie kładzie się w linii prostej ;) nmiedzy A a B....

kto to "lokalsi" ? infra światłowodowa w budynku tez należy położyć..
czy 1230 to dużo...sam sobie odpowiedz...dowiedz się co jest. w tej cenie
czy cena zależy od ilości chętnych w budynku, czy jest stała...
co wchodzi w cenę...etc

ja mieszkam z 12 lat i dopiero
  • 0
@aarahon: tylko problem w tym, że do nich to nie dociera, jakby zapomnieli o tym słupie, a sprawdzając adresy z dostępem, to koło mufy kat. A później 2 słupy dalej, słup obok mnie kat. C a następny 2 słupy dalej z mufą znowu A, jakby pominęli sobie parę zabudowań i cały czas mówimy o tym samym kablu, to trochę tak wygląda jakby oni nie wiedzieli że tam jest zwijka, myślałem, że