Wpis z mikrobloga

Dostaliśmy odmowną decyzję kredytową bk2%... Dochód brutto 15k, brak zobowiązań finansowych, 200k wkładu, kwota kredytu 550k, szacunkowa rata wynosiła ok. 2,5k. Czekamy jeszcze na decyzję z PKO BP.

Skąd te mityczne doniesienia, że byle korpoludek ze średnią krajową dostawał kreskę na 500k w bk2%?

#nieruchomosci
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@Tiab wcześniej nie mieliśmy szansy na jakikolwiek kredyt z powodu UOP na czas określony.

@JohnShelby 15k brutto ma różowy pasek. Składała wniosek samodzielnie, mamy rozdzielność majątkową.

Ja mam jeszcze UOP na czas określony, więc mój dochód nie jest w ogóle brany pod uwagę.
  • Odpowiedz
wcześniej nie mieliśmy szansy na jakikolwiek kredyt z powodu UOP na czas określony.


@knoxville12: Co? Czemu? Przecież ludzie biorą nawet kredyty pracując na umowach cywilnoprawnych (zlecenia/o dzieło)

15k brutto ma różowy pasek. Składała wniosek samodzielnie, mamy rozdzielność majątkową.


@knoxville12: A jak składała samodzielnie to nie było czasem limitu 500k?
  • Odpowiedz
  • 0
@morsisko działaliśmy poprzez doradcę kredytowego i takie info dostaliśmy. Próbowaliśmy z beką w lipcu, ale doradca powiedział nam, że żaden bank nie akceptuje dochodów z UOP na czas określony.

Nie było limitu 500k, bo jesteśmy małżeństwem. Więc w tym przypadku dało się wziąć 600k, bo brało się jako małżeństwo, mimo, że wniosek składa jeden z małżonków.
  • Odpowiedz
Próbowaliśmy z beką w lipcu, ale doradca powiedział nam, że żaden bank nie akceptuje dochodów z UOP na czas określony


@knoxville12: No to albo doradca coś kręcił, albo w internecie panuje jakaś zmowa, bo chyba wszystkie artykuły z google z pierwszej strony po wpisaniu "umowa o prace na czas określony a kredyt" twierdzą że nie ma problemu. Chyba, że pracujesz tam od niedawna, to pewnie ma to wpływ
  • Odpowiedz
napisali jedynie, że udzielenie kredytu stanowi zbyt wysokie ryzyko dla banku. Zwróciliśmy się z zapytaniem do banku co to dokładnie znaczy.


@knoxville12: a doradca jaką wyliczył Wam zdolność kredytową?
  • Odpowiedz
ja też dostałem odmowę z powodu UOP na czas określony i młodego wieku (28 lat btw xD)


@Prince69: właśnie słyszałem o tym wielokrotnie (o tym, że banki nie dają kredytu z powodu młodego wieku), ale kompletnie nie rozumiem czemu tak robią. Miałeś jakieś dziury w zatrudnieniu albo coś w tym stylu? W jakiej branży robisz?
  • Odpowiedz